Kultura i rozrywka

Warsztaty poetyckie w „lochach”

Warsztaty poetyckie dla uczniów liceum poprowadzi młoda Poetka

                Jest nią zresztą absolwentka Liceum Ogólnokształcącego  z 1997 roku, Pani Anna Jachimska.
W poniedziałek  (7 czerwca)  na poetyckim poranku w „lochach” liceum wrażliwa na poezję  młodzież miała okazję poznać Autorkę  niedawno wydanego tomiku wierszy p.t. „Z domu do Domu”. Otwartość i serdeczność Poetki wzbudzały zaufanie i sprawiły, ze spotkanie przebiegało w wyjątkowej atmosferze, choć audytorium było dość liczne. Podkreślała ją sceneria, nawiązująca do motywu plastycznego z okładki tomiku wierszy- okna z barwnymi plamami kwiatów i firanek na ciemnym tle. Autorka objaśniła tytuł zbiorku, nawiązując do dramatycznych  wydarzeń ze swojego życia, które zaszły wtedy, gdy była uczennicą liceum.
                  Oprócz komentarzy o genezie utworów i inspiracjach twórczych, które przychodzą i w kawiarni i wtedy, gdy pod ręką jest tylko koperta z banku, ale nigdy na zamówienie, czytała wiersze z różnych działów tematycznych- o miłości, wierze w Boga i innych aspektach ludzkiej egzystencji. Szczególnie ciepło wyrażała się o swojej szkole i nauczycielach, oceniając ich rolę w życiu  z pewnej perspektywy czasowej.
Jej wiersze recytowali również uczniowie z kl. I f (Adriana, Bartek, Piotr) i II c (Wiola, Natasza, Paulina) przy akompaniamencie gitary (Paweł). W poranku, oczywiście, uczestniczyli  nauczyciele- Polonistki, Anglistki i Bibliotekarka. Także zadawali Poetce pytania.
Niecodzienną uroczystość zorganizowała i prowadziła  polonistka, a jednocześnie nauczycielka  Ani, nie kryjąca z tego powodu osobistej satysfakcji, Lucyna Bagińska. Spotkanie nie odbyłoby się bez  pomocy  Pani  Ani  Miłtakis.
Cudownie jest zaprosić do szkoły  Poetkę z Grajewa. Zwłaszcza że poprowadzi warsztaty z młodzieżą i nie jest belfrem. Zgłosiło się na nie 12 osób. Grupa optymalna.
Aniu, dziękujemy i gratulujemy! Czekamy na kolejne tomiki wierszy. -  Lucyna Bagińska

środa, 24 kwietnia 2024

Rajd Pojazdów Zabytkowych

środa, 24 kwietnia 2024

Pierwsza edycja Hip Hop Generation

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.