sobota, 22 stycznia 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9239 wyświetleń

Warsztaty gwaroznawcze

W niedzielę, 13-go lipca br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie miała miejsce inauguracja warsztatów naukowych z dialektologii i etnografii słowiańskiej.

Od wielu lat instytucje naukowe współpracują z instytucjami oświatowymi i kulturalnymi w zakresie badań gwaroznawczych na Mazowszu, Podlasiu i Suwalszczyźnie. Warsztaty mają służyć podsumowaniu dotychczasowych osiągnięć, ocenie metod badawczych, przedyskutowaniu sposobów ekspozycji zebranych materiałów, a przede wszystkim wymianie doświadczeń między regionami i ustaleniu form dalszej współpracy ze szkołami, realizującymi program edukacyjny związany ze ścieżką regionalną.

W warsztatach, które potrwają do 19 lipca 200 roku wezmą udział studenci, nauczyciele i kadra naukowa. Swój udział zapowiedzieli profesorowie z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetów: w Opolu, w Olsztynie i w  Białymstoku,  Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademii Świętkorzyskiej, Wszechnicy Mazurskiej, a także z Polskiej Akademii Nauk. Program spotkania zainteresował profesjonalistów chorwackich. Będą ich reprezentować dwie panie – z Zagrzebia i Zadaru.

Współorganizatorzy: Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, Towarzystwo Kultury Języka, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Starostwo Powiatowe w Grajewie

e-Grajewo.pl
 

Komentarze (1)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.