środa, 29 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

Warsztaty - źródła energii

Szkoła Podstawowa nr 2 w Grajewie wzięła udział w warsztatach na temat odnawialnych źródeł energii – "Jak działają kolektory, ogniwa słoneczne, piec na biomasę".

We wrześniowych nietypowych zajęciach brało udział po kilku uczniów z każdej klasy szóstej i opiekunowie, wśród nich nauczyciele przyrody p. Ewa Skibniewska oraz p. Bogdan Zyskowski. W trakcie wyjazdowych warsztatów uczniowie zdobywali wiedzę o źródłach energii, tych konwencjonalnych i alternatywnych. Potrafią np. wskazać ich mocne i słabe strony. Dzieci obejrzały również pokaz instalacji kolektorów i ogniw słonecznych oraz pieca na biomasę. W trakcie warsztatów starano się przekonać młodych ludzi do konieczności oszczędzania energii, a także wskazać sposoby, jak można to robić w życiu codziennym.

- Zajęcia zostały zorganizowane przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Brama na Bagna” w Strąkowej Górze, były nieodpłatne. Dzieciom bardzo się podobało, dodatkową atrakcją było ognisko z poczęstunkiem na zakończenie „wyprawy” – powiedziała nam Urszula Mazurek, dyr. SP nr 2.

e-Grajewo.pl
foto - SP 2

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.