Sport

  • 5 komentarzy
  • 9638 wyświetleń

Warmia szykuje formę na ligę

Pięć zwycięstw, czternaście zdobytych goli, cztery stracone – to dotychczasowy bilans meczów kontrolnych trzecioligowej Warmii Grajewo. Świetnie w  sparingach spisuje się nowy nabytek „Wilczków”, 18-letni pomocnik Mateusz Butkiewicz.

Mistrzowie sparingów

Grajewianie w dotychczas rozegranych meczach pokonali Koronę Ostrołękę (2:1), Sokoła Sokółkę (3:1), rezerwy Jagiellonii Białystok(3:0), Promień Ełk (4:2) oraz Supraślankę Supraśl (2:0). W sparingach doskonale prezentuje się nowy nabytek „Wilczków”, 18-letni pomocnik Mateusz Butkiewicz, który zdobył pięć goli.

- Przygotowania idą bez zakłóceń. Rozgrywamy meczy mimo zmieniających się warunków atmosferycznych, co powoduje że często gramy na zmrożonych boiskach. Na szczęście udaje się nam to przetrwać bez poważnych kontuzji  – informuje Janusz Szumowski, dyrektor Warmii Grajewo.

Wzmocnienia z Białegostoku

Oprócz Butkiewicza klub dotychczas wzmocnili także jego trzej koledzy z Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku (rocznik 1989), z którymi latem wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych. Są to:  Przemysław Charyło (obrońca), Rafał Gosk (pomocnik) oraz Michał Lelujka (napastnik). Ponadto z drużyną trenują Marcin Witkowski (23-letni wychowanek Piasta Białystok), Daniel Potuszyński (25 lat, pomocnik Mazura Ełk), Sebastian Świerzbiński (24 lata, napastnik wychowanek Jagielonii Białystok ostatnio KP Michołowo). W najbliższych dniach do klubu ma dołączyć jeszcze bramkarz.

Koniec z kłopotami

Wszystko wskazuje na to, że klub powoli wychodzi z kłopotów finansowych. W ostatnim tygodniach działacze podpisał kilka umów z lokalnymi przedsiębiorcami. Ponadto uchwałą radnych zmienił się system finansowania Warmii przez miasto. Teraz klub może co pół roku liczyć na część pieniędzy z tytułu opłaty targowej, którą od 1 marca będzie zarządzać miasto. Warmia uregulowała już zobowiązania wobec piłkarzy, którzy są obecnie w kadrze.    
 
- Sytuacja finansowa wygląda zdecydowanie lepiej niż na początku stycznia. Podpisaliśmy kilka umów, może na niewielkie kwoty, ale które gwarantują nam stały dopływ pieniędzy w systemie comiesięcznym. Piłkarze chwalą sobie współpracę z trenerem i wierzą, że możemy się utrzymać w lidze - dodał Janusz Szumowski.


Sonda: Czy Warmię stać na utrzymanie w III lidze ?


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

sobota, 2 marca 2024

Morsy Grajewo

Komentarze (5)

napewno teraz jest duzo nowych, młodych piłakarzy którzy chca grac !! tak dalej chłopaki !!

Pytanie do pana Dyrektora , kiedy zostaną oddane pieniądze dla byłych zawodników skoro tak "ładnie" wszystko wygląda????

Czy te sparingi nie okażą się falstartem.Duża mobilizacja na oblodzonej murawie, moim zdaniem przesada.Mam niestety wrażenie robienia wielkiej reklamy ,dużo obietnic, ściąganie kasy od sponsorów i duża klapa jak co sezon.Ponowne tłumaczenie słabych wyników zbyt małymi środkami jakie posiada WARMIA.

do poprzednika: "duża klapa jak co sezon" ... czy awans z 4 do 3 ligi to jest klapa??? zastanów sie , a w 3 lidze nie szło ale przynajmniej nasi zawodnicy się ogrywają a nie jak za zająca jakies gwiazdeczki, nara

Wissa i tak będzie lepsz!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.