Kraj

Walka z pijanymi kierowcami

Rząd Donalda Tuska przedstawił pakiet rozwiązań, które mają pomóc rozwiązać plagę pijanych kierowców. Wśród planów jest obowiązkowy alkomat w każdym samochodzie, wyższe kary finansowe i obowiązek publikowania danych skazanych.

Ktoś, kto pierwszy raz zostanie przyłapany po pijaku za kółkiem i alkomat pokaże więcej niż 0.5 promila, zapłaci pięć tysięcy złotych obowiązkowej nawiązki, a jego dane zostaną podane do publicznej wiadomości. Do tego straci prawo jazdy na dłużej - minimalny czas odpoczynku od jazdy to 3 lata - sąd będzie mógł odebrać uprawnienia na maksymalnie 15 lat. Jeśli ktoś znów zostanie przyłapany na jeździe po pijanemu, to będzie musiał zapłacić obowiązkowo 10 tys. złotych nawiązki, a prawo jazdy straci na okres od pięciu do 15 lat. Szef rządu liczy też, że sądy zaczną wydawać więcej wyroków bezwzględnego więzienia, a mniej kar w zawieszeniu.  - opisuje dziennik.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.