Kultura i rozrywka

Wakacje z GCK na półmetku

Wakacje z Grajewskim Centrum Kultury na półmetku
 
Za nami połowa wakacji z GCK, która obfitowała w liczne wydarzenia kulturalne. Z naszych propozycji spędzenia wolnego czasu korzystały zarówno dzieci jak i młodzież z Grajewa oraz turyści z kraju i zagranicy. Lipiec był bogaty w różnorodne wydarzenia kulturalne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty lepienia w glinie oraz wakacyjne kino dla dzieci. Młodzież licznie przybyła na Kino pod Chmurką oraz dyskotekę zorganizowaną przy współpracy z MRM.
 
 
19 lipca dzieci obejrzały edukacyjny teatrzyk „Czarne i białe”, a 24 VII bawiły się w dekoratorów, artystów, tancerzy i modeli podczas pikniku „Miasto sztuki” w klubie Hades. Tegoroczną nowością był Podwórkowy Dom Kultury, podczas którego uczestnicy projektowali stroje z surowców wtórnych. Ideą tej inicjatywy jest wyjście z propozycją kulturalną do dzieci, więc Podwórkowy Dom Kultury pojawi się jeszcze raz w sierpniu i zaprosi do wspólnej zabawy tym razem na os. Południe.
 
Podczas tegorocznych wakacji nie mogło zabraknąć Karaoke, podczas którego miłośnicy śpiewu mogli spróbować swoich sił wykonując znane i lubiane piosenki, natomiast wielbiciele zagranicznego folkloru mogli podziwiać piękne tańce, barwne stroje, wsłuchać się we wspaniałe głosy artystów zespołu OSHAD z Adygei, który wystąpił na scenie Grajewskiego
 
Centrum Kultury w ramach corocznego festiwalu Podlaska Oktawa Kultur. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również propozycje Grajewskiej Izby Historycznej (oddział GCK), która zaprosiła chętnych m.in. na wycieczkę, Grajewskie Spotkania z Historią oraz warsztaty genealogiczne „Skąd mój ród” cieszące się ogromnym zainteresowaniem.
 
Przed nami jeszcze jeden miesiąc wakacji, więc serdecznie zapraszamy na zajęcia, warsztaty, koncerty i pikniki organizowane przez GCK i GIH.
 
Harmonogram wydarzeń oraz grafik filmowy dostępny na www.gckgrajewo.pl i na naszym
 
GCK

niedziela, 29 maja 2022

Wieści z Wojewodzina

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.