Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 10132 wyświetleń

Św.Mikołaj w Niedźwiadnej

Wydawało się, że w taki dzień – nawet Święty może mieć „swoje wykręty”!

Jednak najwięksi czciciele Świętego Mikołaja – nie zawiedli. W kościele parafialnym w Niedźwiadnej zebrała się spora gromadka dzieci, niektórzy przybyli ze swoimi rodzicami. Atmosfera spotkania – była iście niebiańska. Śpiewy w wykonaniu dzieci mogły konkurować z Chórami Aniołów. Na długo przed przybyciem Świętego do świątyni – cały kościół był rozgrzany „ciepłem” dziecięcych serc. Właściwie nie było spóźnialskich, pierwsi goście przychodzili prawie na godzinę przed spotkaniem. W parafii zaczynamy się do tego powoli przyzwyczajać. Mikołaj przybywa do nas od kilku lat i obiecał podobne spotkanie za rok.
 Wiele mówi się ostatnio o Świętym, na którym można nieźle zarobić – ubiera się go w czapkę z pomponem, czerwony kubraczek i czerwone spodnie włożone w długie buty. Ostrzegamy – taki Mikołaj zarabia zazwyczaj „na siebie”. Prawdziwy Święty Biskup Mikołaj – nosi długą mitrę na głowie, ma w ręku pastorał i naprawdę kocha dzieci, a nie ich pieniądze, które może od nich wyciągnąć!
 Sądząc po minach i komentarzach zadowolonych dzieci – warto było przyjść na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Może spotkamy Go niebawem ponownie, ale już dzisiaj zapraszamy wszystkich wierzących w Świętość Mikołaja na spotkanie za rok do kościoła w Niedźwiadnej. Obiecał, że przybędzie, a Święty dotrzymuje słowa!
 Jeszcze jedno bardzo ważne zdanie – bez dobroci dorosłych, święty Mikołaj, nie byłby taki Święty! Pragnę im podziękować – Pan Bóg, będzie wiedział dobrze – komu!
Bóg Wam zapłać! Ks. Jarosław

Zdjęcia

wtorek, 6 czerwca 2023

Odlotowe Suwałki AIR SHOW 2023

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Wojewodzin. "Bal Pożegnalny"

Komentarze (3)

- kto wcielił się w rolę Św. Mikołaja?

Dziękujemy księdzu proboszczowi za zorganizowanie po raz kolejny odwiedzin św. Mikołaja w naszej parafii.

Pan starosta - Jarosław Augustowski.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.