sobota, 28 maja 2022

Kraj

W Mońkach grasują oszuści

Ekspedientka w sklepie uwierzyła oszustowi, który przez telefon podawał się za jej szefa. Wykonując jego polecenia straciła 1.500 zł. Monieccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i poszukują sprawców.

Do jednego ze sklepów w Mońkach wszedł mężczyzna i poprosił ekspedientkę o numer telefonu do lokalu i jego właściciela. Po pewnym czasie do tego samego sklepu zadzwoniła osoba podająca się za właściciela. Ekspedientka była przekonana, że rozmawia ze swoim szefem. Głos w słuchawce kazał jej wyjąć z kasy i przygotować 1500 złotych. Po gotówkę miał przyjść jego rzekomy siostrzeniec. Chwilę później w sklepie pojawił się młody mężczyzna i powołując się na rozmowę telefoniczną wziął od kobiety pieniądze i wyszedł. Po pewnym czasie ekspedientka zorientowała się, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszustwa. O zdarzeniu powiadomiła Policję. Teraz monieccy funkcjonariusze ustalają szczegóły zdarzenia i poszukują sprawców przestępstwa.

Pierwszy z nich to mężczyzna w wieku około 30 lat, wzrostu około 180 cm, szczupłej budowy ciała, o krótkich rudych włosach. Ubrany był w ciemnoniebieskie dżinsy i beżową kurtkę. Natomiast drugi ze sprawców miał około 18 lat, był szczupłej budowy ciała i miał krótkie czarne włosy. Ubrany był w grubą, pikowaną czarną kurtkę, ciemnoniebieskie dżinsy i czarną czapkę z daszkiem.

Prosimy wszystkie osoby, które mogą udzielić informacji w tej sprawie lub pomóc w ustaleniu sprawców o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Mońkach pod numerem telefonu 85 727 93 33 lub z najbliższą jednostką Policji telefon 997.

Policjanci przypominają także, że aby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób. Bądźmy szczególnie podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas do szybkiego podjęcia ważnych finansowych decyzji. O każdej próbie wyłudzenia natychmiast informujmy Policję. NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!!!

www.podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.