niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 8150 wyświetleń

W mieście brakuje koszy


- "Nie każdy mieszkaniec naszego miasta ma wystarczająco dużo cierpliwości, aby donieść swoje śmieci do najbliższego kosza. Po co tyle mówić o ochronie środowiska i segregowaniu odpadów skoro na chodnikach przy głównych ulicach w mieście brakuje pojemników na śmieci. To mija się z celem...” – napisał do naszej redakcji zbulwersowany czytelnik.

Problem ze znalezieniem koszy na śmieci przy ulicach Wojska Polskiego, Ełckiej, Kopernika i Piłsudskiego pojawił się w czerwcu br. Wtedy to wygasła umowa na usługi porządkowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z dotychczasowym wykonawcą, który zabrał rozstawione swoje pojemniki na śmieci. Postanowiliśmy to wyjaśnić.

- Zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, obowiązek ustawiania i opróżniania koszy na śmieci ciąży na zarządcy drogi. GDDKiA obiecała, że na początku sierpnia br. na chodnikach wzdłuż dróg krajowych nr 61 i 65 (w tym wymienionych wcześniej ulic), których jest administratorem ponownie zostaną rozstawione kosze na odpady. Jak padają zapewnienia, mają być nowe, w kolorze pomarańczowym z logo GDDKiA – powiedział nam Bogdan Wojsławowicz, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Grajewie.

W przedmiotowej sprawie GDDKiA nie podała nam jeszcze swojego stanowiska. Z zasady kosze ustawiane są w miejscach, gdzie przebywa najwięcej osób. Grajewscy urzędnicy strają się reagować na potrzeby mieszkańców i dostawiają kosze tam, gdzie zachodzi taka konieczność. Pojemników na śmieci ciągle brakuje np. przy głównej alejce w Parku Solidarności - betonowe kosze chuligani wrzucili do pobliskiego jeziorka. Zostaną wyjęte podczas prac pogłębiających zbiornik.

Zanim jednak śmietniczki pojawią w miejscach przez nas porządanych, zachowajmy się odpowiednio, choćbyśmy mieli nosić odpadki nieco dalej. Nasze postępowanie świadczy o nas, dbajmy o przestrzeń wokół dla siebie oraz by nie zrażać też odwiedzających miasto gości.


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (5)

Nasze władze dostosowują się do wytycznych naszego Rządu i zapobiegając możliwym akcjom terrorystycznym ograniczają ilość koszy w mieście.

a cóz chcecie wrzucać do tych koszy poza smieciami z prywatnych posesji?

Są przydatne-ja jak nie mam gdzie wyrzucić to niosę do najbliższego spotkanego,ale niestety niektórzy nie mają tyle cierpliwości.

Umowy wygasają, następne są podpisywane z opóźnieniem, albo wcale. ..czy nikt tego nie pilnuje. ? Dopiero jak na forum coś jest poruszane budzą się odpowiedzialni i wtedy wyjaśnienia itp.

Jak bedzie za duzo koszy, bedzie trudniej puszki zbierac bo bedzie duzo miejsc do sprawdzenia.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.