Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 2636 wyświetleń

W Kolnie powstanie jednostka wojskowa

Jednostka, która powstanie w Kolnie będzie wchodziła w skład nowej dywizji zmechanizowanej. Zadaniem tej dywizji będzie obrona wschodniej części naszego kraju, przede wszystkim obrona województwa podlaskiego.

 

Rozpoczęły się już prace przy budowie jednostki wojskowej,

 

"Jednostka to rozwój miasta, to też prestiż, bo w Kolnie nie było do tej pory wojska. MON ma jeszcze plan dokupienia terenów. To 25 hektarów opodatkowanych jako działalność gospodarcza"  - komentuje burmistrz Kolna 

 

"Bardzo szybko zostały podjęte fizyczne prace, żeby otworzyć i zorganizować tutaj, na razie, jednostkę kontenerową. Równolegle toczą się w Agencji Mienia Wojskowego prace architektoniczne, które pokażą nam, w jaki sposób będzie funkcjonowała ta jednostka. Będzie tutaj stacjonował batalion zmechanizowany "- wyjaśnia Michał Wiśniewski wiceminister obrony narodowej.

 

Podczas spotkania wiceminister obrony narodowej zachęcał do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego. Wiceminister pytany o ewentualne zatrudnienie w powstającej jednostce osób cywilnych, poinformował, że zawsze takowe pracują w wojsku, ale ministerstwu zależy szczególnie na zatrudnieniu mundurowych.

 

W sobotnim spotkaniu z wiceministrem MON wzięli udział m.in. mieszkańcy Kolna i powiatu, parlamentarzyści oraz samorządowcy.

 

W Kolnie ma stacjonować do 700 żołnierzy.

 

W 2022 roku weszła w życie ustawa o Obronie Ojczyzny. Ustawa ta nie tylko umożliwia wzmocnienie polskiej armii m.in. poprzez ponad zwiększenie liczby żołnierzy,  znaczący wzrost nakładów państwa na obronność oraz modernizację techniczną wojska. Ustawa konsoliduje i porządkuje wszystkie przepisy dotyczące Sił Zbrojnych. W efekcie wejścia w życie przepisów nowej ustawy następuje znacząca rozbudowa zdolności Sił Zbrojnych realizowana zarówno przez formowanie nowych jednostek i komponentów Wojska Polskiego jak i zapewnienie wyposażenia ich w nowoczesny sprzęt wojskowy.

Komentarze (9)

Jednostka w Szczuczynie też potrzebna.. pilnie

W Prostkach też zbudujcie.

W Kolnie ma być batalion a w Grajewie będzie brygada która składa się z min 3 batalionów czy tylko batalion ?

InspektorGadzet wiesz co u was powstanie magazyn wysokiego składowana produktów mleczarnanych jednostki zostaw w spokoju

Szczuczyn ,Radziłów itd. jak juz robić to robić .
Całe Podlasie można zrobić jedną wielką jednostką,a co.

Ludzie, jednostki powstaną to i ludźmi będzie trzeba je wypełnić.. także zaczną się masowe pobory, zaciągi do wojska..
kumacie drugie dno czy nie ?

Te informacje są tylko propagandą PiSowską. Trzeba bronić kraj, ale innymi metodami. Tworzyć będziemy mury i trzymać w nich ludzi? To kosztuje. Za te pieniądze (zbędnie wydane) należy kupować sprzęt i szkolić zawodową armię, która nie będzie jedynie mięsem armatnim. Zatem mniej ludzi, mniej na tych ludzi kosztów, a więcej sprzętu. I takie pytanie " czy w USA w każdym większy mieście są jednostki wojskowe". Potęga amerykańskiej armii to nowoczesny sprzęt.

I bardzo dobrze ze Gwiazdowski załatwił jednostkę w Grajewie i łącznik via baltica z via carpatia na przekór zielinskiemu/

Jednostka wojskowa w każdej wsi. Korea północna nam pozazdrości.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.