środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 15396 wyświetleń

Via Baltica za 10 lat


Zakończenie budowy Via Baltica od Warszawy od przejścia granicznego w Budzisku ma nastąpić do 2020 roku. Taki czas realizacji ekspresowej drogi przez Łomżę wskazał Minister Infrastruktury.

Do roku 2012 można wybudować odcinek trasy od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej. W latach 2008-2010 należy przeprowadzić uzgodnienia zmiany przebiegu trasy korytarza z Unią Europejską i podjąć stosowne decyzje na szczeblu rządowym. W latach 2010-2012 należy wprowadzić nowe odcinki tras do planów zagospodarowania przestrzennego i rozpocząć prace projektowe nad nowymi odcinkami. Przyjmując, że prace te zajmą (wraz z uzgodnieniami) ok. 4 lat w roku 2016 można będzie rozpocząć budowę tych odcinków i zakończyć inwestycję do roku 2018. Odcinki już uwzględnione w planach (Łomża – Szczuczyn i Suwałki Budzisko) powinny zostać zrealizowane do roku 2016. -  opisuje 4lpmza.pl

20 października Rada Ministrów RP oficjalnie wydała decyzję zmieniającą przebieg drogi Via Baltica. Dzięki niej międzynarodowa trasa tranzytowa ominie najcenniejsze przyrodniczo tereny północno-wschodniej Polski chronione przez unijny program Natura 2000.

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (7)

A co z naszym Grajewem? Z tych mapek wynika, że nasze miasto zostało odstawione na boczny tor.

To się ciesz ,tak piszesz bo dzisiaj chyba nie jechałeś przez naszą wiochę zwaną Grajewo od stadionu do kościoła pół godziny bo jakiś matoł zezwolił w środku tygodnia na rozgrzebanie drogi że nie wspomnę o pajacu co kombinował kierować ruchem to wstyd żeby nie pomyśleć o jakiejś przeprawie,przez te nieszczęsne tory od strony MIERÓć nie licząc przejazdu koło mleczarni bo to za daleki objazd w stronę Ełku to dwa przejazdy na taki ruch to stanowczo za mało

Przechodzic bedzie przez Szczuczyn... bez komentarza

do 2020 roku będzie jeszcze kilka nowych rządów i kilka nowych planów a później jak już ekolodzy dowiedzą się gdzie będzie ta droga to znajdą zaginione gatunki dinozaurów i droga w szczuczynie na rondzie zawróci do warszawy :) a w grajewie objazdy by się przydały np szczuczyn ełk,tylko nie taki jak objazd szczuczyn białystok, gdzie jest więcej dziur od asfaltu :) GRAJEWO TO WIOCHA !!

Może na mapach rządowych nie ma takiego miasta?Nowa droga odciązy miasto i będzie mniejszy ruch.Nie musi jej trasa przebiegać przez Grajewo.Dla nas równie ważna jest planowana obwodnica w kierunku Białegostoku z wykoprzystaniem po przebudowie ul.Braci Świackich i omijająca dzielnicę przemysłową.

Na ludzki rozum to ma sens. Autostrady i ekspresowki powinny przebiegac w linii prostej, jak wiadomo koszty budowy takich drog u nas sa najdrozsze w calej Europie ;) Po prostu mamy pecha.

Może warto się zastanowic dlaczego drogi w polsce są najdroższe, ziemia jest tania w porównaniu z krajami europy zachodniej, robotnicy zarabiają grosze w porównaniu z sąsiadami z europy zach. Na dodatek w paliwie jest 50% podatków na drogi, autostrady są(niema) płatne to czemu koszt budowy jest najdroższy w całej europie ?? gdzie tu logika, kto kradnie te pieniądze ?? może tusk kradnie i buduje autostrady w niemczech :P

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.