niedziela, 26 maja 2024

Kultura i rozrywka

  • 18 komentarzy
  • 18721 wyświetleń

VI Jarmark Średniowieczny 26 V

 26 maja 2013 r. odbył się VI Jarmark Średniowieczny zorganizowany przez społeczność Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie.

Przybyłych do parku miejskiego przy ul. Strażackiej przywitała dyrektor Barbara Ciszewska, która otrzymała wsparcie historycznej artylerii na otwarcie imprezy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Występowali kuglarze i zapaśnicy, przedstawiono ubiory średniowieczne chłopki, mieszczki, dwórki, zakonnicy. Młode damy zaprezentowały dawne tańce, chętni mogli również włączyć się do zabawy i nauczyć kroków.

W programie znalazły się też scenki t.j. "Ślubowanie damie serca", "Noc Kupały", "Wesele średniowieczne", turnieje i konkursy. Stragany uginały się od ręcznie wykonanych wyrobów i przysmaków. Honorowy patronat objął burmistrz miasta Grajewo Adam Kiełczewski.


fot. e-Grajewo.plniedziela, 26 maja 2024

Obchody Dnia Strażaka 2024

Komentarze (18)

Może tak by jeszcze ktoś podał godzinę i harmonogram.

od której to się zaczyna?

a gdzie godzina rozpoczęcia?

W Parku Miejskim..a czy to to mozna nazwac parkiem..te kilka drzew i troche trawy..

I znowu ten patronat

o 13, tak jest napisane

Impreza rozpocznie się o godz. 13.00

Do aga. Teraz jest napisane, ale nie było

Jakiś przemarsz to będzie,czy od razu trzeba iść do parku?

lubię tego typu imprezy. chętnie się wybiorę :)

Kiedy skończy się ten honorowy patronat...

ci co tak krytykują: zróbcie coś sami niech miasto Grajewo zobaczy co potraficie ?

jeżeli impreza jest na terenie miasta i miasto współorganizuje tego typu imprezy to dlaczego się dziwisz Moniko że znów ten sam patronat oby tego typu imprez było więcej i nieważne pod czyim patronatem drażni ciebie patronat zmień otoczenie nie uczestnicz nie baw się nie krytykuj lepiej być osoba która przykłada do tego typu inicjatyw swoją rękę ( nieważne czyja to ręka ) niż dziamgać jak smerf maruda ( znowu on niecierpie niecierpieć ) pozdrawiam i do następnej tego typu inicjatywy pod patronatem naszego burmistrza

Teraz czas na PIKNIK RODZINNY z konserwatorem jako prowadzącym i będzie już San Francisco. A potem umpa-pumpa na Hadesie pod patronatem burmistrza i będzie complete!

IV Jarmark Średniowieczny organizowany był przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie

totalna porażka.... dokładnie te same przedstawienie co w poprzednich latach, na stoiskach można było kupić praktycznie tylko jedzenie, tłok na środkowej alejce, brak miejsc siedzących przy scenie. ..

Zawsze zaczyna się ok. 13.00

Co tam? W tym roku będzie lepiej!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.