poniedziałek, 15 lipca 2024

Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 23369 wyświetleń

V Festiwal Gorących Serc

26.04.2008r. odbył się V Festiwal Gorących Serc zorganizowany przez Stowarzyszenie Szkoła Naszą w Grajewie przy współudziale Miejskiego Domu Kultury .Już po raz kolejny w Sali widowiskowej kina Relax zaprezentowali się soliści i zespoły wokalno – taneczne z powiatu grajewskiego. Do rywalizacji przystąpiło 28 zespołów z: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie, Domu Pomocy Społecznej w Grajewie, Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie, Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie, Szkoły Podstawowej w Radziłowie, Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej, Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie, Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, Szkoły Podstawowej w Białaszewie, Szkoły Podstawowej w Szczuczynie Szkoły Podstawowej w Sulewie – Kownatach, Szkoły Podstawowej w Rydzewie, Zespołu Szkół w Niećkowie, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Grajewie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie, Szkoły Podstawowej w Bzurach, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Grajewie.

Festiwalowi przyświecały idee integracji środowiska osób niepełnosprawnych z ogółem społeczeństwa, wymiana i zdobycie doświadczeń artystycznych dzieci i młodzieży terenu powiatu grajewskiego oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych.

Zmaganiom konkursowym, przebiegającym w pięknej scenerii kibicowała widownia złożona z rodzeństwa, rodziców i dziadków uczestników festiwalu oraz zaprzyjaźnionych osób.

 

 Wyniki V Festiwalu Gorących Serc:

L.p.

Nagroda

Imię i nazwisko, nazwa zespołu

Placówka delegująca

Imię i nazwisko instruktora

1.

Puchar Starosty Powiatu Grajewskiego

Ola Ptaszyńska

Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie

Anna Maleszewska

2.

Puchar Burmistrza Miasta Grajewo

Krzysztof Ołdak

Dom Pomocy Społecznej w Grajewie

Dariusz Pazik

3.

Puchar Wójta Gminy Grajewo

Tomasz Romanowski z Zespołem Tacy Sami

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grajewie

Wojciech Żabiński

4.

Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie

Anna Danowska Adam Danowski

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie

Agnieszka Ramonowska

5.

Puchar Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Grajewie

Karol Zalewski

Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie

Anna Lewczuk Joanna Kozłowska

6.

Puchar Prezesa Stowarzyszenia Szkoła Naszą Szansą

Zespół Spontan

Zespół Szkół nr 1 w Grajewie

Małgorzata Rydzewska

7.

Nagroda specjalna

Monika Cudakiewicz

Zespół Szkół w Niećkowie

Ewa Hanc

 

 Laureaci oprócz pucharów otrzymali albumowe książki i pluszowe maskotki. Instruktorzy, którzy przygotowali laureatów zostali wyróżnieni maskotkami festiwalowymi oraz podziękowaniami.

 

,,Organizatorom festiwalu przyświecała myśl, by społeczeństwo lokalne otworzyło się na osoby niepełnosprawne, tak, by nie postrzegać ich przez pryzmat niepełnosprawności, ale przez to kim są, co sobą reprezentują. Na przestrzeni tych kilku festiwalowych lat, daje się zauważyć postępującą integrację wśród uczestników i ich rodzin.

Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom i sympatykom Stowarzyszenia Szkoła Naszą Szansą, bez których udziału nie moglibyśmy zorganizować tak znaczącej dla środowiska imprezy” – powiedziała pani Nella Mejzner, prezes Stowarzyszenia Szkoła Naszą Szansą.

 

Od drugiej klasy uczestniczymy w wielu konkursach, zdobyliśmy kilka nagród międzynarodowych. Łączy nas to, że uwielbiamy śpiewać” - opowiada Ola Świerzbińska reprezentująca zespół wokalny “Fart” pod opieką Pani Anny Maleszewsiej.


W tym roku na szczególną uwagę zasłużyła oprawa audio-wizualna w formie slajdów zdjęć z poprzednich festiwali. Uczestnicy i goście mogli odnaleźć się na zdjęciach sprzed lat. Wielkie podziękowania należą się też publiczności, która tak licznie przybyła. Impreza ta integrowała także pokolenia. Byli rodzicie wraz z dziećmi, dziadkowie i młodzież.

Jestem niezwykle dumny z tego, że moja córka już drugi raz może uczestniczyć w takim festiwalu. Jej przynosi to wiele satysfakcji a rodzinie wiele radości z talentu córki” - powiedział tata dziesięcioletniej Joasi.

 

 Video

Galeria zdjęć

III Festiwal Gorących Serc 2006
IV Festiwal Gorących Serc 2007


e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

Niech to będzie wreszcie zdrowa rywalizacja o te puchary, a...Niech w jury zasiądą wreszcie osoby mające wymagane wykształcenie muzyczne.

Ola Ptaszyńska - to jest dziewczyna ;-) Pozdrawiam serdeczenie Olu

Nie przeginajcie, festiwal nie zaistniałby gdyby nie cała armia ludzi ..

Do uczestnika FGS widac ze nie masz zielonego pojecia o skladzie jury skoro wystepuja osopby niepelnosprawne to ocenia sie je nie tylko pod wzgledem muzycznym . Muzyk z dyplomem nie jest fachowcem w sferze osob niepelnosprawnych. Bo wystep to nie tylko muzyka ale i bariera psychologiczna, prezentacja na profesjonalnej scenie , zreszto co tu sie rozpisywac brawa organizatorom tak trzymac, a uczestnik niech zapozna sie z celami festiwalu jeszce raz gratulacje

Brawo Nella i organizatorzy .Impreza była udana .Gratuluję pomysłu i organizacji .Dzieci były bardzo zadowolone.Pozdrawiam.

Pomysł zorganizowania FESTIWALU GORĄCYCH SERC w naszym mieście należy wyłącznie do Pani Marii Jasionowskiej - ogólnopolskiego laureata konkursu "Barwy Wolontariatu".

Integracja...co to jest? Zabrakło jej i brakuje na tym festiwalu. Gdzie jest integracja dzieci wiejskich z miejskimi? Gdzie i jak mogą sie pokazac dzieci z małych szkół wiejskich, które pragną także byc zauwazone i docenione.Dajcie i im szansę!!!

heh ja występowałam z zespołem "Słodkie dziewczyny" pozdro wam i oczywiście miejsca żadnego obiecali mi miśka i oczywiście hamy nie dali ja sie tak nie bawie a poza tym jakos tak dziwnie zauwazylam ze puchary dostali tylko ci z Grajewa a ze szkół z okolicznych wiosek oczywiście juz nie-

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.