sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 13544 wyświetleń

Uwaga - przejazd bez dróżnika !

Od kilku tygodni w Grajewie działa nowoczesny przejazd kolejowy bez dróżnika! Niektórzy kierowcy nie wiedzą o tym fakcie i próbują przejeżdżać przez tory na czerwonym świetle. Tymczasem to automat opuszcza szlabany.

Na pierwszy rzut oka przejazd sterowany komputerem niczym nie różni się od tego, którym kieruje dróżnik. Nie mogą ulegać temu złudzeniu kierowcy, by nie doszło do tragedii.

Na przejazd można wjeżdżać jedynie wtedy, gdy szlabany znajdują się w pozycji pionowej. System nie poczeka chwilę, jak dotychczas dróżnik, by pojazd mógł swobodnie zjechać z torów. Nowoczesna aparatura z monitoringiem została zainstalowana przy okazji budowy w Grajewie nowej nastawni kolejowej.

e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

Własnie widziałem dzisiaj jak to działa. Samochody aż na ełckiej przy savonie czekały az łaskawy komputer otworzy przejazd

od strony Łomży za Stadionem, czas najwyższy ogranicyć oczekiwanie, aż laskawy pociąg przejedzie.

"System nie poczeka chwilę, jak dotychczas dróżnik, by pojazd mógł swobodnie zjechać z torów"-nieprawda!!!! teraz drużnik siedzi przed monitorem i dokładnie widzi cały przejazd, więc tak jak w poprzednim przypadku nie powinien nam opuścić szlabanu na auti.

"drużnik siedzi przed monitorem i dokładnie widzi cały przejazd" :) a co się stanie jak mu np. monitor zgaśnie! Kiedyś drużnik wychodzi na zew. i wszystko widział co się dzieje na przejeździe :)

Tragedia . Niedługo komputer nam wodę spuści nim zdążymy się wy.........

Trzeba się przyzwyczaić i troche ostrożności panowie i panie kierowcy, bo przeżyjemy w wyniku głupoty to co ten kierowca
http://pl.youtube.com/watch?v=tijB2hoPT_8

o kurdę -taki kawał historii rozebrali!!!

o kurde PKP wzbogaciło się

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.