poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

UTW podsumował rok

24 czerwca br. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grajewie podsumował kolejny rok działalności. Ze studentami spotkał się Dariusz Latarowski, Burmistrz Miasta Grajewo.

Wierni i ambitni słuchacze, przez kilka miesięcy uczęszczali na zajęcia z informatyki, rękodzieła, taneczno – ruchowe czy też językowe. Z końcem czerwca nadszedł czas na podsumowanie, dyskusję o przyszłych działaniach oraz podziękowania.

Prezesem zarządu Stowarzyszenia UTW w Grajewie jest Barbara Mejner.
 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grajewie swoją działalność rozpoczął w 2012 r. Jest dobrowolnym, samorządnym zrzeszeniem dla propagowania i realizacji aktywności życia osób starszych. Współpracuje ze szkołami wyższymi, Burmistrzem Miasta Grajewa, Starostą Powiatu Grajewskiego, Dyrektorem Grajewskiego Centrum Kultury, Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Grajewie, Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i organizacjami o podobnych celach. Członkami UTW mogą być m.in. osoby fizyczne, które osiągnęły wiek 45+, wiek emerytalny lub uzyskały status rencisty. Uczestnictwo w zajęciach uniwersytetu pozwala wielu osobom na rozwój własnej osobowości, nawiązanie nowych kontaktów, przyczynia się do zmiany wizerunku osób starszych.

Jako główne cele UWT można wyszczególnić m.in.:
prowadzenie form działalności edukacyjnej, zdrowotnej, kulturalnej, twórczej i krajoznawczo - turystycznej dla osób starszych i niepełnosprawnych, dążenie do podnoszenia poziomu intelektualnego i komfortu życia poprzez wszechstronną aktywizację społeczną, propagowanie wiedzy, kultury, zdrowia, dobrych obyczajów oraz idei kształcenia się przez całe życie, szerzenie współpracy między uniwersytetami trzeciego wieku w kraju i za granicą a także promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia tych osób.

UTW swoje cele realizuje m.in. przez prowadzenie wykładów, seminariów i warsztatów, organizowanie wycieczek, organizowanie konferencji, sesji naukowych, szkoleń i spotkań tematycznych, prowadzenie zajęć ruchowych i rehabilitacyjnych a także działalności informacyjnej i oświatowej.


Gratulujemy Seniorom aktywności umysłowej oraz fizycznej i wspieramy świetną działalność tutejszego UTW!
e-Grajewo.plzobacz:
Uniwersytet na sportowo
UTW podsumował rok (2015)
UTW Grajewo gościł w Ełku
Impreza integracyjna UTW
Pierwszy rok UTW w Grajewie
Uniwersytet już działa!
Inauguracja UTW w Grajewie

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.