czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 10121 wyświetleń

Utrudnienia przed UM

Od kilku dni trwają prace mające na celu odremontowanie placu przed Urzędem Miasta przy ul. Mickiewicza w Grajewie.

Wiadomo już, że powstaną tam nowe zatoki postojowe, które będą niezbędne po przeniesieniu Miejskiego Ośrodku Pomocy Społecznej i Administracji Domów Mieszkalnych oraz części Urzędu Miasta do budynku po banku.

W planach jest również zwężenie i wyregulowanie skrzyżowania ulic Mickiewicza i Nowickiego, wykonanie nawierzchni alejek parkowych i chodników z kostki, regulacja pionowa studzienek kanalizacyjnych, wykonanie nawierzchni dróg dojazdowych i parkingów z kostki polbruk. Zmieni się również wizerunek terenu znajdującego się za Powiatowym Urzędem Pracy - w tym miejscu też poprawiony zostanie stan chodników. Realizacja projektu zakończy się prawdopodobnie na początku lipca br. i pochłonie ok. 500 tys. zł.

e-Grajewo.pl


Zalecamy dojazd do UM, PUP oraz  Starostwa ul. Strażacką.

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (11)

UM mógłby poprawic stan dworca PKP bo to jest tragedia !

a kiedy na ulicy W.polskiego?????????

zdecydowanie wyjazd z osiedla centrum na ulice główną ełcką na przeciwko baru SAVONA, bo wyjezdzac stamtąd to mozna tłumik zostawić...

w sprawie dworca to do powiatu proszę!

dworzec PKP nie leży w kompetencjach UM


Dlaczego Urząd pozwala na wykonywanie "lipy" na alejkach. Polbruk wykonawca układa na piasek przegrabiony grabiamy z cementem-bardzo mało, na sucho bez grama wody.
za chwilę będzie tak jak było na płytkach - wertepy.Gdzie jest nadzór nad budową.

na ul.Piłsudskiego ze szkolnej lub ul. Kolejowej też jest ciężko wyjechać, zdecydowanie tam bardziej przydałaby się modernizacja

Jak długo będzie tak wyglądał chodnik na W.Polskiego. Prawa strona jadąc na Białystok?

"Jasia"... UM nawet gdyby chciał, a zapewne bardzo chce, to nie może poprawić stanu dworca PKP, bo najzwyczajniej w świecie nie ma do niego żadnych praw i nie jest właścicielem budynku, ani terenu przyległego. To, że coś jest w mieście, nie znaczy, że automatycznie należy do Urzędu Miasta i Urząd Miasta "musi" coś robić, bo komuś tak się uwidziło.

do Jana : akurat ta droga należy do GDDiA, a remont chodniku jest przez nich planowany, zanim będziecie wymagać czegoś i narzekać bądźcie na tyle inteligentni, żeby dowiedzieć się do czyich kompetencji to należy.

Fajnie że poprawiono parking, ale likwidowanie chodników, którymi chodzą ludzie jest zupełnie bez sensu. Co one komu przeszkadzały? Wspaniałe jest przejście dla pieszych przez ul Mickiewicza, od strony skweru przy policji. Przechodzimy przez jezdnię prosto na ślad po chodniku, bo ten został zlikwidowany. Ciekawa jestem, kto takie głupoty powymyślał?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.