Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 5289 wyświetleń

Utrudnienia na S61 Szczuczyn - Stawiski

W ramach corocznego przeglądu gwarancyjnego drogi ekspresowej S61 na odcinku Kolno - Stawiski stwierdzono wady nawierzchni betonowej wymagające weryfikacji.

Wspólnie z wykonawcą  GDDKiA prowadzi szczegółowe badania techniczne. Sondowanie, odwierty i pomiary pozwolą znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy. Prace w ramach napraw doraźnych już się rozpoczęły i będą kontynuowane równolegle z prowadzonymi badaniami. Wszystko po to, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców.

 

Od 30 listopada do co najmniej 2 grudnia br., ze względu na prowadzenie badań  bezpośrednio na jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu. Zakłada ona czasowe zwężenie drogi ze względu na naprzemienne zamykanie pasów ruchu - najpierw na jednej jezdni, a potem - tak samo - na drugiej. W związku z tym ograniczona zostanie również dopuszczalna prędkość - do 70 km/h.

Utrudnienia obowiązywać będą na ok. pięciokilometrowym odcinku w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych Górki Wschód (od węzła Kolno w kierunku Stawisk i Szczuczyna).

 

Fragment drogi ekspresowej S61 Kolno - Stawiski został oddany do ruchu w lecie ubiegłego roku, po dwóch latach realizacji. Ma ponad 16 km długości. Gwarancja obejmuje 10 lat, począwszy od czerwca 2021 r.  

 

"Wady pojawiły się na przeszło kilometrowym odcinku nawierzchni jezdni prawej (kierunek Szczuczyn) w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych Górki Wschód. Podobną sytuację, tyle, że na krótszym fragmencie, stwierdziliśmy w tym samym rejonie na jezdni lewej (kierunek Łomża)".  - GDDKiA w Białymstoku

 

 

Komentarze (4)

to są skutki wyboru najtańszego wykonawcy

Brak słów, będzie się sypało ..

Ciekawe byloby wiedziec co wiedza o drogowych Napier?s chniach betowych ci eksperci.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.