Kraj

Ustrzelił dzika, po pijanemu..

Do policyjnego aresztu trafił 43-letni mieszkaniec gminy Ełk, który w piątek wieczorem nie posiadając stosownych uprawnień, przy użyciu broni myśliwskiej ustrzelił dzika, a następnie dokonał jego zaboru.

Za czyn ten grozi  mu kara pozbawienia wolności do 5 lat

W piątek wieczorem oficer dyżurny został poinformowany przez myśliwego będącego na polowaniu, że na trasie Straduny - Malinówka porusza się samochód osobowy, w którym może być przewożona nielegalnie upolowana zwierzyna  łowna. Natychmiast wysłano tam patrol. Po dojechaniu na miejsce policjanci napotkali dwóch myśliwych, którzy zatrzymali mężczyznę, który w swoim samochodzie przewoził upolowanego dzika.

Policjanci ustalili, że zatrzymany  mężczyzna jest myśliwym, jednak ustrzelił zwierzę  nie posiadając  do tego stosownych uprawnień, a następnie dokonał jego zaboru. Za czyn ten grozi  mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna kierował samochodem  mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi  mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na okres 10 lat.

KPP Ełk


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.