sobota, 21 maja 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 9641 wyświetleń

Urodziny Województwa

Uroczyste obchody Rocznicy Urodzin Województwa Podlaskiego co roku odbywają się w innym mieście naszego województwa. Historią sięgają do daty 29 sierpnia 1513 roku, kiedy to na mocy przywileju króla Zygmunta Starego w Drohiczynie powołano pierwszego wojewodę podlaskiego - Iwana Sapiehę. Nasze władze, świętując kolejne rocznice (począwszy od 2003r.), przybliżają mieszkańcom Podlasia historię oraz różnorodność kulturową regionu (zespołów ludowych, tradycji, jadła, pieśni, obrzędów i obyczajów), podkreślają jego atrakcyjność i wyjątkowość. Poprzednie imprezy odbywały się w Drohiczynie, Białymstoku, Tykocinie, Sejnach, Choroszczy, Nowogrodzie oraz w ubiegłym roku w Rajgrodzie. Impreza realizowana jest przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku z polecenia Marszałka Województwa Podlaskiego, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim oraz odpowiednimi co do miejsca imprezy włodarzami.

 W tym roku symboliczne urodziny świętowano w sierpniowy weekend 28-29.08.2010r. u podnóża Góry Zamkowej w nadbużańskim Mielniku, gdzie przygotowano szereg atrakcji dla gości:  kabaret IDEA, zespół MADISON, zespół VOX, Krzysztof Kadela - znany jako BLADY KRIS, a na zakończenie Paweł Kukiz z zespołem PIERSI itd. Warsztaty Terapii Zajęciowej działające przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Grajewa miały przyjemność reprezentować nasze miasto
i powiat na ww. imprezie, która ma na celu także integrację regionów województwa podlaskiego. Osoby zainteresowane mogły zapoznać się z pracami uczestników WTZ oraz otrzymać nieodpłatnie foldery i gadżety reklamowe dotyczące naszego miasta i regionu.

GALERIA ZDJĘĆ

 Pomimo nieprzychylności letniej aury warto było uczestniczyć w ww. imprezie, ponieważ tego typu spotkania to dobra okazja do wymiany doświadczeń i inspiracji artystycznych. -Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej- Marta Gutowska

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (1)

Wielkie brawa dla ww.placówek za godne reprezentowanie naszego miasta i powiatu!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.