czwartek, 7 lipca 2022

Wiadomości

  • 55 komentarzy
  • 37395 wyświetleń

Uroczyste poświęcenie Kaplicy Pogrzebowej w Grajewie

Mszę św. 24.08.2021 odprawił Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski

Kompleks mieści się na wysokości skrzyżowania ulic Pułaskiego i Sportowej. Powstały obiekt wygląda okazale, od frontu pojawiła się fontanna, teren wokół został już posprzątany i zorganizowany. Są wydzielone miejsca parkingowe i pierwsze nasadzenia zieleni. Budowę rozpoczęto w 2016 r.

W budynku mieszczą się dwie przestronne sale pożegnań - katolickich i świeckich, w jednej z nich znajduje się ręcznie wykonane malowidło; kaplica do odprawiania nabożeństw z zakrystią i konfesjonałem; sklep, pomieszczenia biurowe, socjalne, toalety dla żałobników, jak i obsługi; prosektorium oraz garaż na karawany pogrzebowe. Wystrój pomieszczeń jest gustowny i nowoczesny, np. zastosowane materiały na elementach wyposażenia pochłaniają zapachy, są antybakteryjne (zawierają jony srebra).

 

e-Grajewo.pl

 

zobacz:
- Prace wykończeniowe kaplicy

Kaplica cmentarna - postęp prac

 

Komentarze (55)

Kurczę fontanna??ta zaginiona z Parku solidarności??

A jednak mamy Fontannę w Grajewie. I co teraz powiedzą niedowiarki.

To ta fontanna z parku? No to tylko się cieszyć, że się nic nie zmarnuje.

Czy ta kaplica ma służyć tylko katolikom czy też zmarłym innego wyznania?. Skoro jest finansowana przez miasto to chyba ateista też może z niej korzystać?

Po cichutku marzę by otwarcia dokonał......

A kto tam będzie zarządzał? Mamy jakieś typy. W sumie spokojna robota. Ja bym się pisał...

To dla ludzi empatycznych lecz o mocnych nerwach. Tak mówi mój kolega od lat
deklaruje się jako ateista pracyjący w krematorium. Wiele razy opowiadał o przedziwnych zjawiskach, których on wytłumaczyć realnie nie umie..

Ciekwe czy handel bedzie sie odbywal w niedziele i swieta, bo jak zamkniete wszystkie sklepy handlowe, to kapolica tez jest miejscem handlowym.

Czy to jest biznes kk ?

IIII inwestorem jest PUK Grajewo, w całości jest finansowana przez inwestora, a nie przez Miasto Grajewo.

I bardzo dobrze bedzie konkurencja i może ceny za pochówek będą tańsze bo teraz są kosmiczne.A ludzi naprawdę nie stać ta tak duzy wydatek jakim jest śmierć bliskiej osoby.

A co z fontannami Grajewskimi..miało byc tak pieknie..Park Solidarności, Plac Popiełuszki.....co z .dworcem PKP PKS..zima powoli zbliża się...

Slyszalam że pierwsze dwa pogrzeby w promocji.

Tanie na pewno nie bedzie. Zobaczcie jaki koszt na cm...komunalym jest gdy trzeba po paru latach ponownie wykupic miejsce. Jest to koszt kilku setek zl. Oj ludzie,ludzie nie ma co zachwalac tanio nie bedzie,no chyba ze na poczatku. Pewnie,ze konkurencja powinna byc ale PUK jest jako podstawiona firma. Prawdziwy inwestor jest w stolicy.

Do juli to się zawijaj

uzgodniono cenę jaką będzie płacił kościół za korzystanie z kaplicy? można byłoby podać do publicznej wiadomości, jeśli to nie tajemnica handlowa.

Super inwestycja ,robi wrażeni.

Tanio nie tanio a inwestor, może nawet być z Alaski i tak tam trafisz

Ciekawi mnie na jakich prawach z tej kaplicy beda korzystac ksieza, czy beda ponosic jakies koszta w jej utrzymaniu tak jak rodziny zmarlych.

Nareszcie będzie konkurencja. /

No to kto pierwszy? Ten.... lepszy?

oj, już przestańcie się wyzłośliwiać :(

Jestem pod wrażeniem wykonania kaplicy. Bardzo estetyczne i nowoczesne wykonanie. Powinniśmy jako mieszkańcy cieszy się, że pieniądze z kaplicy trafią do budżetu miasta, a nie w prywatne ręce. Zawsze to pieniądze na kolejne inwestycje.

a fala covidowa już się skończyła czy dopiero się zacznie?

Tylko pogratulować inwestycji, pożyteczna a może i dochodowa. Może monopol zostanie przełamany.

Zawsze są jakieś komentarze. Nie ma kaplicy źle teraz jest kaplica, również źle, jak tym ludziom dogodzić? Kto umrze musi być pochowany, dla wielu Grajewianie bardzo się podoba, że powstała taka kaplica. Nareszcie wszystko na miejscu tak jak w innych miastach. Ja jestem za i bardzo się cieszę z tego powodu. Pozdrawiam.

dziady ,dlaczego usuwacie komentarze obiektywne?

Może cennik by umieścili ?było by dobrze

Konkurs na Kierownika pewnie już był!

Piękna, nareszcie. Gratulacje pomysłu i wykonania.

Cenzura za pisowskiej komuny jest b. skrupulatna, nawet nic nieznaczace komentarze, ktore ani nie rania "uczuc religijnych" , ani nie obrazaja "swietej partii"- nie sa publikowane ! Ale luja i do przodu ! !!!

Prosze nie komentowac odnosnie monopolu poprosto to jest zazdrosc ludzka.

Niewielu widzi ludzką pracę w światek , piątek, dzień i w nocy, ale kasę widzi większość.

Tam w końcu jest krematorium czy nie ma?

w końcu będzie wybór

Do J24
Napisałeś o jakimś inwestorze ze stolicy; powiedz coś więcej...

jeśli tam są 2 sale pożegnań w tym jedna świecka to chyba żadna konkurencja biorąc pod uwagę liczbę pogrzebów...

Widzę, że dla niektórych to jakiś rarytas pochowanie w PUK, w większych miastach w puku chowani są tylko biedacy i ośrodki pomocy, nikt inny nie chce tam załatwiać pogrzebów rodziny

Inwestycja zacna jak za 5 mln . Teraz tylko dobrze policzyć , spłacać szybko kredyt jeszcze chyba z 3 mln zł.

Do Marzenki
O Pani kochana chyba się pomyliła. Okazuje się że PUK dziś to jakość i klasa w niskiej cenie. W końcu zdrowa konkurencja...

W Ełku PUK obsługuje prawie wszystkie pogrzeby. i nadszedł czas na Grajewo ...

Konkurencja się przydaje jadnak, jakość usług się podnosi. a jak widać gdzie dziś ludzie idą. Proszę nie ubliżać biednym. U Boga wszyscy równi.

Dziś pochówek w PUK to klasa i jakość w przystępnej cenie. W końcu konkurencja.

Wieloletniego doświadczenia na rynku nie da się od tak zastąpić nowym budynkiem i ludźmi którzy się tym nie zajmowali daje się to odczuć zarówno podczas ceremonii jak również przy załatwianiu spraw formalnych .

Przestań, Ana, teraz ateistów to będą oddawać do Bacutilu.

Do radnego człowieku w nowej kaplicy PUK pracują ludzie co maja stażu ponad 12 lat w firmie pogrzebowej wiec nie pisz głupot bo jak ja pracowałem w zakładach pogrzebowych to Ty pewnie jeszcze na chleb mówiłeś pep

Byłem uczestnikiem pogrzebu. Jestem zadowolony. Miła,życzliwa obsługa. Wszystko było w porządku. Panie Radny. Jak widać po nekrologach klient decyduje. Ja dziękuję im za pomoc w pochówku taty.

Do Grajewiak
12 lat doświadczenia? Ile takich osób tam pracuje? Z jedna się znajdzie? Chyba tylko Pan! Byłam na pogrzebie sąsiadki i kojarzę ludzi z tej firmy, dobrze wiem czym się zajmowali wcześniej. A w Grajewie mieszkam od urodzenia i uwierz znam ludzi

Do Pani Zofii widać ze Pani nie zna wszystkich skoro Pani pisze ze jedna osoba jest Pani w błędzie nie będę się spierał ponieważ niema sensu ,a że zna Pani ludzi to bym miał wielki zna zapytania , pisze Pani ze dobrze wie czym się zajmowali wcześniej to jest życie to nic nie znaczy i są zbędne głupie komentarze ,a że serce boli no cóż ziółka na uspokojenie życzę dużo zdrowia

Po co pisać zbędne komentarze. Ludzie niech wybiorą gdzie chcą korzystać z usług. Mamy teraz wybór. Nareszcie monopol się skończył.

12 lat doświadczenia? Chyba razem wszyscy macie w tym puku ;) do Grajewiak.

Jako to różnica ile doświadczenia czy zaczynajac gdziekolwiek pracę odrazu masz doświadczenie ? Czy doswiadczenie zdobywasz z czasem?widać boli to że powstał drugi zakład i taki to problem w momencie kiedy umiera najbliższa osoba szukasz doświadczenia czy oplakujesz te osobę ? Pozdrawiam i proponował bym darować sobie te uszczypliwości miłego dnia

Ciekaw kto będzie robił na tym największy interes? Bo jak z wykupieniem miejsca na cmentarzu komunalnym koszt ????prawie 2000tysi i ludzie płacą nie zastanawiając się bo w tym trudnym dla rodziny czasie nawet o tym nie myślą że kwota jest kosmiczna pożyczają często i płacą kolejna kwota za pozwolenia na postawienie pomnika...brak słów!!! Złoty biznes PUK-u

Co jak co, ale jedne komentarze pozostały bez odzewu, odnośnie konkursu na kierownika tej zacnej kaplicy. Ktoś coś słyszał, ktoś coś się ogłaszał czy wszystko załatwione po cichu ????

Wiadomo kierowniczka Zakładu Pogrzebowego Puk jest koleżanką burmistrza

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.