środa, 26 stycznia 2022

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 2855 wyświetleń

Uroczyste otwarcie mostu w Czachach

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o odbiorze końcowym robót budowlanych dotyczących zadania pn. „Przebudowa mostu drogowego przez rzekę Wissę w miejscowości Czachy w ciągu drogi powiatowej nr 1836B”. Dzisiaj (3 grudnia) natomiast, odbyło się uroczyste otwarcie mostu.

 

Pierwsza część uroczystości miała miejsce na moście, gdzie Starosta Grajewski Waldemar Remfeld wraz z Wójtem Radziłowa Krzysztofem Milewskim powitali przybyłych gości. Po przecięciu wstęgi most został poświęcony przez ks. Stanisława Brulińskiego proboszcza parafii pw. Św. Jadwigi znajdującej się w miejscowości Łoje-Awissa. 

 

Następnie wszyscy zaproszeni udali się do Pałacu Biebrzańskiego, w którym po krótkim zarysie historycznym i finansowym dotyczącym przebudowy mostu w Czachach przedstawionym przez Starostę Grajewskiego nastąpił moment podziękowań. Waldemar Remfeld i Krzysztof Milewski wręczając foto obrazy z dedykacją oraz drobne upominki dziękowali tym, bez których realizacja zadania nie byłaby możliwa, a którzy zawsze wspierają inicjatywy i plany związane z rozwojem naszej małej Ojczyzny – Powiatu Grajewskiego. Wśród tych osób znaleźli się: Dariusz Piontkowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Kazimierz Gwiazdowski – Poseł na Sejm RP, Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski, Marek Olbryś – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego oraz Ewa i Jan Maciochowie przedstawiciele PBK „MOSTAR” Sp. z o.o. – wykonawcy zadania.

 

Ukończona inwestycja cieszy nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale także osoby, które pracowały nad doprowadzeniem tego czasochłonnego zadania do skutku: Jan Julian Połonowicz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie wraz z pracownikami oraz Małgorzata Cybula Naczelnik i Monika Organek Inspektor z Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Starostwa Powiatowego w Grajewie. Plany przebudowy mostu w Czachach powstały już bowiem w styczniu 2017 r., kiedy to zimowa aura, lód i wylewy rzeki doprowadziły do poważnego uszkodzenia mostu jak i drogi do niego prowadzającej. Rok rocznie Powiat Grajewski ubiegał się o środki finansowe na remont mostu i drogi. W 2019 r. udało się wykonać nową drogę, niestety plan remontu mostu ciągle oddalał się w czasie. Szczęśliwym dla zadania okazał się rok 2021 kiedy to powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,8 mln zł. W maju br. podpisano umowę na wykonanie zadania z konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego „MOSTAR” Sp. z o.o. (lider projektu) oraz Ekodrom Sp. z o.o. (partner projektu). Dziś natomiast, po 5 latach prób i starań, możemy cieszyć się już nowym, a przede wszystkim bezpiecznym mostem.

 

środa, 26 stycznia 2022

Wieści z ZSS w Grajewie

Komentarze (12)

Otwierających więcej niż wbitych pali pod mostem.

Wybory idą...

A czy ksiądz też brał udział w budowie,czy tylko się dołożyl do kwoty?

Dzisiaj każdy chodnik , mostek , posadzone drzewko , odcinek drogi, jest celebrowany , ksiądz muśi poświęcić..

/ dworek, upominki bo most wyremontowali

Księżulo poświęcił, więc się nie zawali. Zwłaszcza że poświęcenie na pewno nie było darmowe.

Jak widać na zdjęciu ksiądz to prawa ręka kierownika. Zraszał kropidłem, świeży beton, żeby nie popękał.

NIEWAŻNE. Brak konfetii

Co za cenzura... Nie opublikować komentarze to jedno, ale opublikować jego część to porażka... Następnym razem nie dodawajcie wcale, tak jak to robocie w 9 na 10 przypadków.

Budujemy Mosty dla Pana Starosty tysiąc koni przepuszczmy.

Kiedy w Szymanach otworzą? Miało być 4 grudnia....

Jaka pompa...bo most nowy ...uroczystości ...podarunki ...uczta... a niech mnie drzwi ścisną ... i jak AGA pisze: tylko konfetti brak

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.