Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 8514 wyświetleń

Uratowali załogę żaglówki

Grajewscy policjanci uratowali trzyosobową załogę żaglówki, która przewróciła się na jeziorze Rajgrodzkim. Akcję ratunkową utrudniały silny wiatr i wysoka fala. Dzięki błyskawicznej akcji policyjnych "wodniaków" niebezpieczna przygoda zakończyła się dla żeglarzy szczęśliwie.

1 lipca br., kilka minut przed południem, podczas zabezpieczania regat na jeziorze Rajgrodzkim grajewscy policjanci z patrolu motorowodnego zauważyli wywróconą żaglówkę. Funkcjonariusze natychmiast popłynęli w tamtym kierunku. Na miejscu zastali w wodzie trzech wyziębionych i wystraszonych mężczyzn, którzy trzymali się wywróconej jednostki. Okazało się, że żaglówka przewróciła się podczas nagłego załamania pogody.

Policjanci bezzwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej, która z uwagi na silne podmuchy wiatru oraz wysoką falę była utrudniona. Grajewscy "wodniacy" wciągnęli na pokład policyjnej łodzi wyziębionych mężczyzn, a następnie dostarczyli rozbitków do portu. Po chwili wrócili do tonącej omegi, aby wspólnie z organizatorem regat postawić ją do pionu. Uczestnicy regat byli wyczerpani, jednak oświadczyli, że czują się dobrze i nie potrzebują pomocy medycznej.

Dzięki natychmiastowej akcji grajewskich policjantów, niebezpieczna przygoda zakończyła się dla żeglarzy szczęśliwie. - KPP w Grajewie

poniedziałek, 28 listopada 2022

Konkurs na stanowisko prezesa SM "Zgoda"

poniedziałek, 28 listopada 2022

Mija termin składania wniosków o 300 plus

Komentarze (4)

Godna postawa obywatelska,nagrodzic tych policjantow.

Po co się pchali na żaglówkę czyżby nie wiedzieli że była wietrzna pogoda.

Żaglówka mieczowa - w przeciwieństwie do kilowej - zawsze ma prawo sie wywrócić po uderzeniu szkwału czy po błędzie i załoga powinna umieć ją postawić. Nie wszyscy o tym wiedzą, wchodza na pokład jak do autobusu, a potem wołają ratunku.

Po raz kolejny świetne działanie Policji. Brawo Rajgród

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.