niedziela, 26 września 2021

Wiadomości

Uratowali załogę żaglówki

Uratowali załogę żaglówki

Grajewscy policjanci wspólnie ze strażakami uratowali trzyosobową załogę żaglówki, która przewróciła się na Jeziorze Rajgrodzkim. Godzinę później, funkcjonariusze pomogli innemu żeglarzowi, którego łódź została przewrócona silnym podmuchem wiatru. Dzięki błyskawicznej akcji mundurowych niebezpieczna przygoda zakończyła się dla żeglarzy szczęśliwie.

Funkcjonariusze z patrolu wodnego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zabezpieczali wczoraj regaty na Jeziorze Rajgrodzkim. Po godzinie 13:00 policjanci podczas wspólnego patrolu wodnego ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie zauważyli wywróconą żaglówkę i trzech mężczyzn znajdujących się w wodzie. Grajewscy funkcjonariusze natychmiast podjęli wspólną akcje ratowniczą. Żeglarzom w tym czasie udało się jeszcze postawić łódź do pionu, jednak sami nie byli w stanie wejść na jej pokład. Dodatkowo silny podmuch wiatru spychał jednostkę coraz dalej od brzegu. Po chwili dwóch z mężczyzn opadło z sił i puściło trzymane przez siebie elementy żaglówki. Policjanci niezwłocznie udzielili pomocy jednemu z mężczyzn, zabierając go do swojej łodzi, natomiast drugi z żeglarzy, w tym samym czasie, został wyciągnięty przez grajewskich strażaków. Chwilę później policjanci dopłynęli również do trzeciego z mężczyzn, który nadal trzymał się łodzi. On także bezpiecznie został wciągnięty na pokład. Żeglarze byli trzeźwi, czuli się dobrze i zdecydowali, że będą kontynuować zawody.

Godzinę później mundurowi udzielili pomocy innemu żeglarzowi, który zanurzony w wodzie trzymał się przewróconej żaglówki. 41-letni zawodnik regat był zziębnięty i zmęczony, a silne podmuchy wiatru uniemożliwiały mu postawienie łodzi do pionu. Policjanci z patrolu wodnego natychmiast wciągnęli mężczyznę do łodzi służbowej, a następnie bezpiecznie przetransportowali go do jednego z rajgrodzkich ośrodków szkoleniowych. Uczestnik regat był wyczerpany. Oświadczył jednak, że czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy medycznej. Jego przewrócony jacht został zabezpieczony przez organizatora imprezy.

Dzięki natychmiastowej akcji grajewskich policjantów i strażaków, niebezpieczna przygoda zakończyła się dla żeglarzy szczęśliwie.  - KPP w Grajewie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.