• 3112 wyświetleń

Udany start tenisistów MOSiR na inaugurację sezonu

Tenisiści stołowi województwa podlaskiego turniejem w Starym Folwarku i w Białymstoku rozpoczęli nowy sezon w rozgrywkach indywidualnych 2022/2023. 10 września Liwia Pieńczykowska i Kacper Goliczewski wystąpili w Ponadregionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Starym Folwarku i wśród startujących zawodników z Litwy oraz województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego Kacper Goliczewski w kategorii młodzików wywalczył miejsce III a jego młodsza klubowa koleżanka Liwia Pieńczykowska była V w kategorii żaczek. Dla K. Goliczewskiego jest to najlepszy wynik od startów w kat. skrzatów.

11 września w Białymstoku rozegrane zostały pierwsze turnieje klasyfikacyjne Podlaskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w kategoriach żaków, młodzików i juniorów. Najmłodsza zawodniczka sekcji tenisa stołowego MOSiR Liwia Pieńczykowska zanotowała swój pierwszy sukces w wyższej kategorii wiekowej i w żaczkach wywalczyła miejsce III. W kategorii juniorów Sebastian Janiszewski wywalczył miejsce w połowie stawki 29 startujących zawodników i jedynym usprawiedliwieniem słabszego wyniku może być fakt że w drabince turniejowej trafił na trudnych zawodników i jest to początek sezonu.