poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 10131 wyświetleń

Uczniowie PG 3 z indeksami AME

Gimnzjaliści Publicznego Gimnazjum nr 3, im. BbPN w Grajewie STUDENTAMI


Akademia Młodego Ekonomisty działająca przy Uniwersytecie w Białymstoku ogłosiła wyniki naboru na kolejny semestr zajęć. Miło jest nam poinformować, iż sześcioro

uczniów naszej szkoły walczyło o indeks AME i zostało przyjętych na III edycję AME, cieszącą się popularnością w środowisku młodzieżowym. Szkołę będą reprezentować:

  • Artur Czyżewski, uczeń klasy IIIB,
  • Weronika Dzik, uczennica klasy IIC,
  • Adrianna Gawrońska, uczennica klasy IIC,
  • Klaudia Jakończuk, uczennica klasy IIIB,
  • Patryk Masłowski, uczeń klasy IIIB,
  • Mateusz Ostrowski, uczeń klasy IIID.

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to program edukacji ekonomicznej skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z Białegostoku i okolic. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz Uniwersytet w Białymstoku. Minister Edukacji Narodowej pełni nad przedsięwzięciem patronat honorowy.

       Program zajęć Akademii został przygotowany z myślą o gimnazjalistach, których ciekawią zjawiska ekonomiczne i intryguje świat biznesu. Każdy semestr AME to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej.

       Zajęcia na AME będą miały charakter interaktywny – połączenie wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Wykłady prowadzone będą przez wykładowców akademickich, a w realizacji warsztatów będą pomagać studenci kierunków ekonomicznych. Każdy student Akademii otrzyma indeks, do którego będzie zbierał pieczątki potwierdzające obecność na zajęciach. Obecność na 4 z 6 spotkań uprawniają uczestnika do otrzymania dyplomu ukończenia AME. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta.

       W ramach Akademii organizowane będą również edukacyjne zajęcia dla rodziców prowadzone przez specjalistów z obszaru pedagogiki, psychologii i socjologii.

       Studenci AME w Białymstoku rozpoczną zajęcia spotkaniem inauguracyjnym , które odbędzie się już 27 września 2012 r. w budynku Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.

        Wszystkim naszym studentom życzymy owocnej pracy oraz sukcesów. Trzymamy za Was kciuki.

Opracowała: Joanna Daniela Zalewska-Grochowska

 

 


poniedziałek, 15 kwietnia 2024

"W starym kinie" Grajewskie Centrum Kultury

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Morsy w wiosennych warunkach zakończyły sezon

Komentarze (2)

Brawo gimnazjaliści :) trzymam kciuki za Was :)

Życzę sukcesów. Tak Trzymać! Pierwsi gimnazjalni studenci, a mówią, że młodzież jest mało ambitna, a tu proszę. Głupio?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.