Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 8711 wyświetleń

Tydzień UE w LO

Polska w 2004 roku stała się członkiem Unii Europejskiej. Fakt ten powoduje potrzebę spełnienia odpowiednich standardów na różnych płaszczyznach funkcjonowania państwa m.in. edukacyjnej. W myśl realizacji tych standardów odbył się dziś w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie drugi dzień Tygodnia Europejskiego, pod hasłem „Zapraszamy do Polski”.

Celem „Tygodnia Europejskiego” jest m.in. promowanie rozumienia różnych modeli życia w Europie, promocja integracji europejskiej i jej ekonomicznego, społecznego wpływu na poszczególne państwa, uświadomienie współzależności Europy i świata.

- W przedsięwzięciu tym w ramach zajęć z WOS-u biorą udział tegoroczni maturzyści, aczkolwiek jest to nieobowiązkowe– informuje Stanisław Adam Doliwa, pełniący funkcję osoby odpowiedzialnej za ten projekt – całokształt pracy jest oceniany wspólnie, tzn. przez nauczyciela i klasę, która ten projekt przygotowywała– dodaje Pan Doliwa.

Zapytaliśmy, co uczniowie sadzą na temat „Tygodnia Europejskiego” w swojej szkole:
- Mieliśmy mało czasu na przygotowanie, a poza tym uważam, że jest to strata czasu.
- Projekt jest ciekawy, tylko koliduje z przygotowaniami do matury.
- W tamtym roku wszystko było lepiej zorganizowane, a same projekty przemyślane.


Magda Kosobudzka
e-grajewo.pl

wtorek, 5 grudnia 2023

Wieści z Niećkowa

Komentarze (6)

dobre ciasto było :)

ja to miałam napisać......

to naprawde jest strata czasu.nie dosc,ze maturzysci sa obciazani kolejnymi obowiazkami,to jeszcze ich praca,mozna powiedziec,jest na marne.nikt,poza p. Doliwą sie tym nie interesuje,a uczniowie ktorzy tam zajrza chca tylko cukierkow,ciasta albo kanapek...

Moim zdaniem powinniśmy bardzo podziękować dla Pana Doliwy za to, że wogóle dał możliwość przygotowania takich dni. Była to na pewno jakaś nauka i sami musicie przyznać, ze też swietna zabawa. ;)

Za Gierka też miałeś cukierka.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.