środa, 29 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 11586 wyświetleń

Tydzień języka angielskiego

W dniu 31 kwietnia 2009 roku w Zespole Szkół w Niećkowie odbyła się uroczystość zamknięcia tygodnia języka angielskiego. Przez cały tydzień uczniowie szkoły doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się tym językiem poprzez uczestnictwo w quizach, olimpiadach oraz słuchanie audycji radiowych w języku angielsku. Pomysłodawczynią tygodnia była nauczycielka języka angielskiego – Pani Lyudmyla Tkachuk, a w jego realizacji aktywnie wspierali ją Pani Lidiya Shevchuk oraz stypendyści programu „POKAŻ JĘZYK”. 

W dniach od 23 do 27 kwietnia uczniowie wysłuchali 5 audycji radiowych w języku angielskim. Po każdej audycji radiowej uczniowie wybranych klas uczestniczyli w konkursach, których treść była emitowana drogą radiową poprzedniego dnia. Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali złote, srebrne i brązowe statuetki WIKTORII oraz pamiątkowe dyplomy.
Największym powodzeniem cieszyła się, zorganizowana dla uczniów klas pierwszych, Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego. Wzięło w niej udział 96 pierwszoklasistów. Najlepszym wśród nich okazał się Przemysław Jasiński, uczeń I klasy Technikum Informatycznego. Drugie miejsce zajęła Angelika Modzelewska, natomiast trzecie przypadło Milenie Szczesik - obydwie z klasy I Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych.

Quiz pod tytułem: „Co ty wiesz o Wielkiej Brytanii ?” skierowany był do uczniów klas drugich. Pytania, z którymi zmagało się 75 drugoklasistów, dotyczyły geografii, historii i kultury Zjednoczonego Królestwa. Zwycięzcą quizu i zdobywcą złotej statuetki WIKTORII okazał się Adrian Mierzejewski, drugie miejsce i srebrna statuetka WIKTORII powędrowała do Łukasza Marcińczyka, trzecie miejsce
i brązową statuetkę zdobył Radosław Makuszewski.
58 trzecioklasistów, uczestniczyło w quzie pod tytułem: „Co ty wiesz o Stanach Zjednoczonych”. Okazało się, że największą wiedzę o tym państwie posiada Marcelina Konopko, drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Katarzyna Jankowska i Karolina Samełko. Wszystkie nagrodzone uczennice są z klasy III TŻiGD.
Podczas ceremonii oprócz wręczenia nagród dla zwycięzców wspomnianych wyżej quizów uhonorowano również autorów najlepszych plakatów o państwach anglojęzycznych, które podczas całego tygodnia pięknie zdobiły naszą szkołę.

Całość ceremonii uświetniły piosenki w języku angielskim wykonywane przez uzdolnionych wokalnie uczniów szkoły. Wykonawców piosenek oceniała publiczność, w której gestii leżało przyznanie dla najlepszego wokalisty nagrody specjalnej w postaci ZŁOTEGO MIKROFONU. Decyzją publiczności nagrodę tę zdobyła Monika Cudakiewicz, uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego - informuje wicedyrektor ZS w Niećkowie Dariusz Koniecko

Komentarze (3)

NIE MA TO JAK NIECKOWO!!
JEST NAJLEPSZE:)
RZĄDZIMY:)

No no no uczniowie super;)) Nie ma to tamto;)

W dniu 31 kwietnia 2009 roku nie no gratuluje tak daleko w przyszłość wybiegać Oo

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.