niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 7833 wyświetleń

Trzymamy kciuki za Ekologiczną

Jedno z ludowych porzekadeł mówi - jaki jest ostatni dzień kalendarzowego roku, taki też będzie kolejny – "Jaki sylwester, taki cały rok". W starym roku trzeba pozamykać wszystkie sprawy, w nowy wejdziemy wtedy z czystą kartą. Jedni podchodzą do tego bardzo poważnie, inni traktują z przymrużeniem oka.

Z nierozstrzygniętą sprawą w nowy rok wejdzie grajewski ratusz.

Nie zapadła ostateczna decyzja dotycząca dofinansowania budowy ul. Ekologicznej. Realizacji podlegałby 2 - kilometrowy odcinek wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej. W ramach prac zostałaby wykonana m.in. nawierzchnia drogowa z betonu asfaltowego o szerokości 7 m, chodniki odseparowane od jezdni pasem zieleni, ścieżka rowerowa, zjazdy, oświetlenie uliczne, pełne oznakowanie.

Całość inwestycji oszacowano na prawie 7 mln 800 tys. zł. Samorząd ubiega się o 3 milionowe wsparcie. I choć na wstępnej liście rankingowej wniosek zajmował 48 miejsce, po skutecznym odwołaniu przeskoczył o 13 oczek i na ostatecznej liście zajął 35 pozycję. Szacuje się, że  30 pierwszych inwestycji drogowych (w kolejności zajmowanych miejsc) otrzymaja dofinansowanie. Nadal jest szansa na wsparcie – ogłaszane przetargi zweryfikują kwoty wnioskowane przez podlaskie magistraty. Zaoszczędzone pieniądze będą przeznaczane na kolejne projekty z listy. Czy wystarczy środków, by wsparciem objąć grajewską ulicę? Rozstrzygnięcie poznamy w połowie przyszłego roku.

Zdaniem magistratu, warto trzymać kciuki za korzystne rozstrzygnięcie. Wykonana ulica choć po części rozładuje korki w mieście – np. jadąc od strony Augustowa  w kierunku Białegostoku nie będzie konieczności wjazdu do centrum miasta. Innego zdania jest lokalna społeczność. Według nich planowana inwestycja będzie "prezentem" tylko dla wybranej grupy kierowców np. białostoczanom jadącym nad jezioro, mieszkańcy zaś otrzymają w darze natężony ruch i hałas pod oknami. Niektórzy mówią o proteście.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (8)

Panie Adamie Kiełczewski Pan by wiedział co zrobić żeby na pewno powstała ta asfaltowa ulica. Życzenia Świątecznie dla wszystkich ludzi świata.

Kogo chcieliście tego macie a teraz narzekacie

Białostoczanie jeżdżą nad jezioro na pewno nie przez Grajewo :)

Miasto miało w 2014 roku pieniądze w kwocie 1mil zł. na realizacje tego zadania zabrakło decyzji Gdaki, a pieniądze które powinny przejść na kolejny rok znikły. Miasto nie radzi sobie z inwestorami twierdząc, że nie da się położyć tu nowej kanalizy, 30 lat temu dało się a teraz nie da się???

A co mają powiedzieć mieszkańcy Centrum z ul .Kopernika? Nic się nie stanie jak jakiś samochód skróci drogę jadąc ul.Ekologiczną.Niech przygotowujący się do protestu wiedzą,że białostoczaki skracają drogę jadąc przez Szymany.Jako grajewiak także skracam drogę jadąc ul.Ekologiczną kiedy stoi sznur samochodów przed światłami.

Ja jestem "za" tą drogą. Dla mnie to będzie wygodniejsza droga do domu. Nie tylko turyści na niej skorzystają ale mieszkańcy Alternatyw. A że przeszkadza dla mieszkańców jednego bloku, a mnie ktoś pytał jak stawiał koło mego bloku nowe bloki? A pytał jak budował drogi pod oknami... Nie. Państwo i tak przez tyle lat mieli ciszę i spokój, inni Ci np. na Kopernika, Wojska Polskiego czy innych drogach nigdy go nie mieli... więc nie na pewno nikt Was nie pożałuje. Chcecie ciszy i spokoju to trzeba było dom na wsi kupić...

Mieszkańcom jednego bloku ma przeszkadzać
normalna ulica...śmiech na sali...jak komus przeszkadza ulica w miescie to niech sie przeniesie na wies..niedługo nie bedzie mozna domu w miescie wybudowac bo małe dzieci beda w nim plakać i bedą przeszkadzać sąsiadom..dochodzimy do absurdów..

Ludzie opanujcie się!!! Jestem z bloku przy ul. Ekologicznej i myślę , że nie wszystkim jak zawsze można dogodzić, ale chyba lepiej będzie do domu dojechać utwardzoną nawierzchnią niż niszczyć sobie samochód. Tylko ludziom co zawsze wszystko przeszkadza i mają jak zawsze dużo do powiedzenia,ta inwestycja będzie niewygodna dla nich, ale na szczęście nie oni decydują na co miasto przeznaczyło budżet .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.