poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11976 wyświetleń

Trwa rozbudowa cmentarza


596 928,78 zł będzie kosztowało Miasto Grajewo przygotowanie kolejnej części cmentarza komunalnego do użytku. Tyle wynosi najkorzystniejsza oferta wyłoniona w drodze przetargu, do którego przystąpiło kilkanaście firm. Wymieniona oferta to zaproponowana najniższa cena, oferta z najwyższą ceną - 1 108 117,94 zł.


Prace rozpoczęły się niedawno, wykonuje je PHU UNIROL Dorota Kulikowska. Obecnie widać już zarys wejścia głównego oraz niektóre wytyczone ścieżki.

Roboty budowlane polegają m.in. na wykonaniu robót ziemnych (potrzebne wykopy i nasypy) - rozplantowaniu gruntu i mas ziemnych pod drogę dojazdową i aleje. Wykonane zostaną nawierzchnie utwardzone i droga dojazdowa od ul. Pułaskiego do bramy cmentarza. W skład nawierzchni wchodzą:
- droga dojazdowa szer. 5,5 m z zatoką parkingową dł. 12 m i szer. 3 m,
- plac za wejściem głównym na cmentarz o wym. 22,45 x 22,75 m,
- aleja główna szer., 9,4 m i aleja szer. 9,4 m z kostki betonowej polbruk,
- 4 aleje poprzeczne szerokości 3,0 m z kostki betonowej polbruk,
- aleje łącznikowe szer. 1,60 i dł. 31,70 m, 29,10 m 48,0 m, 48,0 m (łącznie 156,80 m) wydzielone obrzeżem betonowym z nawierzchni żwirowej.

Cmentarz będzie miał murowane ogrodzeni gr. 25 cm z cegły silikatowej łupanej zakończone daszkiem betonowym z elementami ażurowymi na fundamencie żelbetowym wylewanym. Wysokość ogrodzenia 1,52 m od poziomu fundamentu wraz bramą główną i dwiema furtkami. Ogrodzenie systemowe, panelowe z paneli z siatki zgrzewanej wys. 1,50 m mocowane za pomocą obejm do słupków stalowych osadzonych w punktowych fundamentach z cokołem prefabrykowanym żelbetowym. W ogrodzeniu istniejącego cmentarza będzie dokonana rozbiórka 7 metrowego fragmentu w celu połączenia obu części.

Wykonawca doprowadzi przyłącza: wodociągowe dł. 333 mb z rur HDPE Ø 40 mm wpięte w sieć wodociągową w ul. Pułaskiego, wyposażone w studnie wodomierzową i 3 punkty czerpalne (zdroje uliczne) i 2 studnie chłonne zlokalizowane w końcach alei; kanalizacji deszczowej dł. 82,40 m włączonego do istniejącej studni kanalizacji deszczowej w ul. Pułaskiego z rur PCV Ø 200 mm wyposażone w 3 studnie rewizyjne o średnicy 1,20 m zakończone pokrywą żelbetową i włazem żeliwnym typu ciężkiego oraz przykanaliki o łącznej długości 18,2m zakończone osadnikami żelbetowymi z wpustami ulicznym z pierścieniem odciążającym.

Zakończenie budowy planuje się w połowie wakacji - lipiec bieżącego roku.
poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Nietypowa kolizja w Piątnicy

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

14 emerytura już wkrótce trafi do seniorów

Komentarze (7)

pomyslec ze na tym terenie pewnie kazdy z nas bedzie lezal ;-] fajne uczucie

jeszcze można na stary się załapac

tańsze byłoby krematorium

krematorium słyszałem że ma powstać koło miejscowości kacprowo

My tam Wam damy kremarorium koło Kacprowa.Wynocha na poligon. W Kacprowie ludzie meszkaja i pracuja na roli. Karawanów nie chcemy.

to pewne ze tam spoczniemy ale co maja myslec ci co tam pracuja miejsce spoczynku se szykuja :D

to chyba jedyne miejsce gdzie mieszkańców przybywa a nie ubywa amen

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.