Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 4107 wyświetleń

Trasa Via Baltica - kolejne odcinki już niebawem

Jeszcze w tym roku drogowcy planują udostępnić kierowcom kolejną część drogi ekspresowej S61. To 24-kilometrowy odcinek od przejścia granicznego z Litwą w Budzisku do Suwałk.

W przyszłym roku udostępnionych będzie blisko 23 km pomiędzy węzłami Ełk Południe i Kalinowo oraz ok. 19,5 km od S8 do węzła Śniadowo. Podobnie jak węzeł Łomża Zachód, a tym samym ok. 7 km trasy od węzła Łomża Południe.

W połowie 2024 r. wykonawca obwodnicy Łomży ma zapewnić przejezdność tego odcinka, czyli udostępnić do ruchu minimum jedną jezdnię (w przekroju 1x2) na całej długości trasy głównej. To umożliwi nie tylko ominięcie Łomży, ale także przejechanie całej S61 od Ostrowi Mazowieckiej do Budziska, co jest szczególnie ważne dla ruchu tranzytowego.

 

20 lat temu na terenie Polski mieliśmy zaledwie blisko 520 km dróg szybkiego ruchu. Dziś kierowcy korzystają z 4 685,9 km takich dróg, z czego autostrady mają długość 1753,6 km, a drogi ekspresowe 2932,3 km. Kolejne kilometry tras są w realizacji, przetargu na wyłonienie wykonawcy lub w przygotowaniu. Celem jest sieć autostrad i dróg ekspresowych o łącznej długości 7980 km, z czego autostrady będą miały długość ok. 2100 km.

 

 

wspolczesna.pl 

poniedziałek, 5 grudnia 2022

Morsy mają swojego Mikołaja

poniedziałek, 5 grudnia 2022

Dziecko połknęło bombkę choinkową

Komentarze (7)

Bargłów Koscielny , Guty..a gdzie Grajewo...toż Baltica to obwodnica Grajewa....taki żart

Grajewo, narysujcie sobie na mapie!

To dzięki Unii mamy już tyle fajnych dróg ekspresowych, to Unia dała kasę na te inwestycje

miecio właśnie zawsze brak takich płaczków jak ty !

Będzie obwodnica Grajewa. Zaraz będą wybory i Pisiory zapewnią o budowie obwodnicy i dworca.

Drogi Mieczysławie, kto tobie powiedział że batalica to obwodnica jakiejkolwiek miejscowości?? To jest po prostu droga expresowa a nie żadna obwodnica, pozdrowienia dla Mietka ????

Do Mieczysława i Lucjana...ostatnie 2 wyrazy trzeba niestety zrozumieć....myślenie ma przyszłość

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.