Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 4888 wyświetleń

Traktoriada Radziłów 2022

25 września 2022r. to kolejny zapis w kalendarzu wydarzeń Gminy Radziłów. Traktoriada, czyli rajd ciągników połączony z Biebrzańskim Jarmarkiem Staroci oraz Rękodzieła Ludowego i Giełdą Klasycznej Motoryzacji wpisuje się do corocznych atrakcji organizowanych przez Urząd Gminy Radziłów wraz z Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Biebrzańskiej „Kierunek Biebrza”.


Pierwsza edycja Traktoriady zaciekawiła wielu miłośników traktorów i zabytkowych maszyn z naszego regionu.


Punktem kulminacyjnym imprezy był rajd z udziałem traktorów. Na linii startu stanęło 18 zawodników. Traktorzyści rywalizowali w dwóch kategoriach:
• I kategoria- traktory ciągniki 1-3 cylindrowe
• II kategoria – traktory 4 cylindrowe i więcej.


Najlepszym traktorzystą w pierwszej kategorii okazał się Pan Dariusz Stokowski. Drugie miejsce zajął Pan Wojciech Staniszewski, zaś trzecie Pan Andrzej Grzymała.
W kategorii ciągników czterocylindrowych lub więcej bezkonkurencyjny okazał się Pan Jan Kozicki. Podium uzupełnili- na drugim miejscu Pan Karol Sulewski oraz na trzecim miejscu Pan Arkadiusz Konopka.


Specjalną nagrodę w kategorii „Najstarszy Traktor” otrzymał Pan Hubert Czmielewski, który do niedzielnej rywalizacji przystąpił modelem Ursusa C328 z 1962 roku.
Drugą kategorią nagród specjalnych był „Najstarszy Team Rajdu”, była to suma wieku traktora oraz kierowcy. Zaszczytne miejsce najstarszego temu otrzymał Pan Andrzej Grzymała z łącznym wiekiem teamu 105lat.

 

 

 

 

wspolczesna.pl 

sobota, 3 grudnia 2022

Pożar na ul. Elewatorskiej

Komentarze (5)

Fajna impreza fajny pomysł wójta Radziłowa Pan Poseł Gwiazdowski też był

11 była jak z igły zdjęta. ...

Taki kryzys, taka bieda na wsi a tutaj raj na ziemi, piekła nie ma. W poniedziałek kolejka w Gminie po dopłaty za paliwo. Przykład idzie z góry jak mamy oszczędzać.

Info jak zawsze po czasie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.