niedziela, 17 października 2021

Kraj

TIRy nie zważają na znaki

TIRy nie zważają na znaki

Kierowca litewskiego tira nie zważając na znaki i przepisy drogowe niebezpiecznie wyprzedzał drugą ciężarówkę. Inni kierowcy musieli gwałtownie hamować aby nie doszło do wypadku. Zatrzymany 37-latek twierdził, że „ma taką pracę i musi na czas dojechać do celu”. Został ukarany 1000 złotowym mandatem.

Wczoraj około godziny 12.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku patrolowali wiodącą w kierunku Augustowa krajową „ósemkę”. Na wysokości miejscowości Popiołówka uwagę mundurowych przykuł mknący w stronę Białegostoku litewski tir. Zainstalowany w policyjnym radiowozie videorejestrator utrwalił jak jego kierowca lekceważąc przepisy i niestosując się do znaków drogowych niebezpiecznie wyprzedzał drugą ciężarówkę.

Litwin nie zważając na linię podwójną ciągłą i skrzyżowanie kontynuował manewr wyprzedzając na wzniesieniu, nie widząc co się przed nim dzieje. Ponadto pomiar prędkości wiozącego 20 ton produktów spożywczych litewskiego tira wykazał, że kierowca przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 15 km/h. Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy wyprzedzanej ciężarówki, który gwałtownie hamował i nadjeżdżającej z przeciwka osobówki, która zjechała do prawej krawędzi jezdni, nie doszło do wypadku. Chwilę później pirat drogowy był już zatrzymany przez policjantów.

37-latek twierdził, że jest w drodze do Bułgarii, a jechał tak, gdyż „jego praca polega na tym aby dotrzeć do celu na czas”. Dodatkowo przed mundurowymi usprawiedliwiał się mówiąc, że jadący z przodu kolega poinformował go przez CB-radio, że może spokojnie wyprzedzać. Za swoją niebezpieczną i nieodpowiedzialną jazdę 37-latek został przez mundurowych ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.www.podlaska.policja.gov.pl

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.