Kraj

Targi w Szepietowie 25 IV

Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie 25-26 kwietnia 2009 r. w Szepietowie

 

Już po raz piętnasty na terenach Agroareny Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie kalendarz imprez otworzą Wiosenne Targi Ogrodnicze organizowane w dniach 25-26 kwietnia. Razem odbędą się drugie Targi Pszczelarskie.

Podczas dwudniowej wystawy targowej specjaliści PODR i przedstawiciele specjalistycznych gospodarstw ogrodniczych doradzą jakie kwiaty dobrać aby ogród kwitł przez cały rok. W Szepietowie w tych dniach spotkają się miłośnicy zieleni, właściciele działek, ogrodów, jak i przedstawiciele środowisk związanych z branżą ogrodniczą – producenci, hurtownicy i sprzedawcy. To dla nich PODR jak co roku przygotuje ciekawy program.

W czasie targów odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą producentów materiału ogrodniczego i szkółkarskiego, zakupić drzewa i krzewy owocowe i ozdobne, a także rośliny ozdobne, sadzonki, rozsady, cebule i nasiona. Nie zabraknie również środków ochrony i uprawy roślin, narzędzi i sprzętu ogrodniczego. Jak zaprojektować ogród z wykorzystaniem roślin, a także małej architektury, mebli ogrodowych, altan, fontann i oczek wodnych podpowiedzą fachowcy z gospodarstw ogrodniczych.

Uzupełnieniem bogatej oferty targowej będą specjalistyczne wykłady. Pierwszy na temat „Biotechnologie i EM Farming w uprawie roślin jagodowych oraz warzyw” przeprowadzą Tadeusz Dylewski z Mazowieckiego Centrum Promocji i Namnażania Mikroorganizmów i Andrzej Kwiatkowski, plantator truskawek. Na drugi zapraszamy osoby zainteresowane kompozycjami z suchych roślin. Dr Edyta Kwiatkowska z PZDR w Łomży omówi możliwości doboru i uprawy kwiatów do suchych kompozycji w warunkach gospodarstw domowych. Podczas wykładu słuchacze zapoznają się ze znanymi roślinami stosowanymi do suszenia i ich uprawą we własnym ogródku. Różnorodność aranżacji z suchych roślin jest dzisiaj ogromna. Aby móc je tworzyć należy wiedzieć jak zbierać, suszyć, barwić i utrwalać rośliny oraz według jakich zasad je układać.

Tradycyjnie już przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, prezesi i dyrektorzy instytucji związanych z rolnictwem oraz liderzy rolnictwa w województwie podlaskim dyskutować będą na aktualne tematy dotyczące rolnictwa podczas V Forum Rolniczego Województwa Podlaskiego. Odbędzie się także konkurs na „Najatrakcyjniejsze stoisko”, „Najbogatszą ofertę” i „Hit imprezy”, w którym zwycięzcy otrzymają puchar dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Po raz drugi do Szepietowa przyjadą pszczelarze i firmy oferujące bogaty wybór miodów i sprzętu pszczelarskiego. Wartościowym punktem programy będzie wykład dr Bożeny Łozowickiej i Piotra Kaczyńskiego z Terenowej Stacji Doświadczalnej Instytutu Ochrony Roślin na temat „Zatrucia pszczół insektycydami”. W pasiece Ośrodka będzie można uzyskać fachowe porady i obejrzeć wystawę sprzętu pasiecznego

Zapraszamy do Szepietowa po wartościowe nasadzenia, nowe odmiany drzew i krzewów owocowych i ozdobnych, ale nie tylko. Będzie wszystko, co potrzebne aby nasze ogrody rozkwitły na wiosnę - informuje Anna Gąsowska

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.