czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 12020 wyświetleń

Szpital wychodzi na prostą

Większość szpitali w woj. podlaskim podpisało umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, w tym Szpital Ogólny w Grajewie. Chociaż w niektórych powiatach mogą odbywać się dodatkowe negocjacje na świadczenia, porozumienia będą obowiązywać przez trzy kolejne lata, płatności natomiast ustalane co roku. NFZ zaplanował na leczenie szpitalne grubo ponad 700 milionów złotych - to ponad 100 mln zł więcej niż w roku minionym.

Sytuacja grajewskiego szpitala stale się poprawia. Jeszcze do niedawna jego zadłużenie wynosiło 22 mln zł. W celu pokrycia tego długu zaciągnięto kredyt, który obecnie jest spłacany.

Jak powiedział nam dyrektor Grzegorz Dembski  – Szpital ma już podpisany kontrakt z NFZ. Pacjenci nie mają się o co martwić, ponieważ wszystkie świadczenia będą identyczne jak te w ubiegłym roku. Poza tym zobowiązania spłacamy na bieżąco, mamy również zyski - 4 mln zł za 11 m-cy. Sytuacja finansowa jest dość dobra, wynagrodzenia dla pracowników są wypłacane na czas, starcza też na dodatkowe nagrody. W czerwcu np. planujemy wstawienie tomografu komputerowego i umożliwienie pacjentom korzystanie z tego sprzętu.
e-Grajewo.pl

Komentarze (10)

wow!tomograf w grajewie. super sprawa .

a pacjent dalej ma nosic ze soba kubki talerze lyzki i widelce .to tak sie wychodzi na prosto.to mozna jebla dostac.nie dawno lezalam i tego doswiadczylam .w grajewskim szpitalu to jest tylko jeden balagan w ktorym tylko cierpia pacjeci.prosze nie mydlic ludziom oczu panie dyrektorze.jest tak w tym szpotalu dobrze zeby czlowiek mogl to by chory z lozka uciekl.

świadczenia jak w roku ubiegłym hehe szkoda ludzi

jeszcze remot by sie przydał w całym szpitalu i by było nieżle a i sprzęt mogli by zakupic i by było fajnie byłby taki nowoczesny szpital tak jak polcja w grajewie

trzymam za was kciuki.tak trzymać :)

Super,miło czytac cos dobrego o szpitalu,Tak trzymac

Do zaradnej:szpital to nie hotel.wiadomo jak jest ze szpitalami w Polsce.trzeba sie cieszyc ze zaczyna przynosic zyski.

fajnie że unas Tomograf bedzie nie trzeba Będzie jeżdzić do Ełku czy do Łomży i remont by sie przydał w środku szpitala

do zaradnej.......masz rację dziewczyno leżalam tam i wiem .Mydlenie ludziom oczu!!!!!!!!!!!!!

do pani zaradnej te pisanie pani to są oszczerstwa i fałszywe to jest nie prawda bo ja tyle razy leże i nigdy mi nie odmówiono ani łyżki ani widelca oraz kubek a talerzy nigdy nie brakowało i jest bardzo czysto tylko pani lubi zajmować sie plotkami a nie sobą bardzo pozdrawiam personel z oddziału wewnętrznego jest super

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.