wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 23 komentarzy
  • 13015 wyświetleń

Szpital tonie w długach

Ponad 16 mln zł wynoszą zobowiązania Szpitala Ogólnego w Grajewie na koniec 2006 roku. Prognozy na 2007 r. również nie są optymistyczne – placówka zwiększy zadłużenie

206 proc. straty

Wynik finansowy za 2006 r. zamknął się stratą w wysokości 1,7 mln zł, to aż 206 proc. zakładanych długów. Co prawda wynik obciążony jest kwotą 1,7 mln zł z tytułu obsługi wcześniejszych długów, ale działalność szpitala jest wciąż nieopłacalna. Największe zobowiązania placówka ma z tytułu zaciągniętych kredytów (ok. 6,5 mln zł), dostaw towarów i usług (także 6,5 mln zł) oraz ubezpieczeń społecznych i PFRON-u (3,7 mln zł).

Dług będzie rósł

Jak wynika z założeń dyrekcji szpitala rok 2007 także będzie deficytowy. Planowany wynik finansowy ma wynieść 2,5 mln zł straty. W związku z zakończeniem w czerwcu termomodernizacji budynku, planuje się że zużycie energii spadnie o 10 proc. Mniejsze mają być także wydatki na energie elektryczną. Wzrosną natomiast koszty wyżywienia pacjentów (z 11 zł na 13,07 zł za 1 osobodzień żywieniowy).         

Płace wyższe o 80 zł

W 2006 r. przeciętne osobowe wynagrodzenie miesięczne wyniosło 1,7 tys. zł brutto. W porównaniu do zarobków z 2005 r., wynagrodzenia za ub. r. były średnio wyższe o 80 zł. Wynika to z podwyżki jaką pod koniec ub. r. pracownikom szpitali zafundowało ministerstwo zdrowia.
     

Sonda: Jaka jest główna przyczyna zadłużenia szpitala w Grajewie ?


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (23)

Trzeba wybudować jeszcze ze dwa kościoły!!!

Szpitale padają a kościoły budować chca :/

zły zarządy - oto przyczyna

To co juz nie ma szans dla naszego szpitala.A mysmy taka nadzieje w nim pokladalismy.Ciekawi mnie ,czy znajdzie sie winowajca - z wyjadkiem NFZ ;zaistnialych dlugow .

Albo ja nie rozumiem, co czytam, albo ktoś nie rozumie, co pisze:
co oznacza wprowadzający w błąd tytuł akapitu "206 proc. straty"? Podczas gdy w dalszej części akapitu jest mowa o tym, że to rzeczywisty dług stanowi 206% długu zakładanego.
Trochę staranności...

o czym ty muwisz '' an '' o zarzondze z pustego to i salomon nie naleje!!!!!!!!! i czy cos zrobiłes ''an '' zeby pomuc grajewskiemu szpitalowi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

myśle sznowny panie Mazurek takie pisanie to nie nastarja do tego by lubic to co napisane , ja z cyframi nie chciałbym dyskutowa c ale takie lużle żucanie cyfr to jakby sie pan nie przygotowała do lekcji ..,,,,,, wiem że nei póójdze to boscie zadufani w sobie i nie można sie wypowiedzie c tak normalnie co sie myśli. Wczoraj była impreza sportowa gdzie opis szanowny panie mazurek to przeciez było wczoraj , myśle że jesteście odpowiedzialnymi ludzmi i piszecie prawde bo gazety nie cenzurują RAdnych jedynie pisża z grubej RURY

Główna przyczyna zadłużenia szpitala - złe zarządzanie! Trzeba przystosować sie do istniejących uwarunkowań, zmiany restrukturyzacyjne, ..to jedyna droga wyjścia na prostą! Szpital nie jest tylko miejscem pracy i pobierania wynagrodzenia, których to wartości trzeba bronić do upadłego. Szpital ma działać i realizować określone zadania, a dopeiro póżniej jest zatrudnienie, płace itd.
Odwagi!

Tak jest!!! Na kościoły nie brakuje pieniędzy ani w budżecie państwa ani w portfelach ludzi, którzy będą i tak prędzej czy później pacjentami szpitali. Proponuję tace z kościołów w Grajewie i okolicy, co najmniej jedną w miesiącu.

Winny jest system - tak zawsze powiada nasz dyrektor. Nawet jeśli po części tak jest to ja mam pytanie: co Pan zrobił za sojej kadenci, aby zmniejszyć zadłużenie szpitala ? Takie samo pytanie warto postawić Starostwu, bo 8 lat to naprawdę dużo aby znaleść skuteczne rozwiązanie.

Dobrze byłoby, aby osoba zarzadzająca szpitalem i Zarząd Powiatu jako nadzorujący pracę szpitala wypowiedzieli się co zamierzają zrobić w tej sytuacji. Czy widza jakieś wyjście z obecnej sytuacji, co zamierzają zrobić, czego mieszkańcy mogą oczekiwać. Ludzie są gotowi włączyć się w różne akcje pomocy szpitalowi, może osoby odpowiedzialne za szpital podejmą jakieś działania.

Po co ten szpital,lepiej niech na kosciol zamienia tak jak zlobek,a na leczenie do bialego"pociagiem"a,sorry pociagow juz tez nie mamy?Nie ma nikogo madrego zeby na to wszystko odpisac,nasze miasto dziadzieje,co bedzie dalej?

Ciekawe jaki jest wynik rozwijajacego się obok szpitala MEDICUSA??
Jedna placówka moze mieć zyski a druga potężne straty?!!
Jak to mozliwe?
Czemu Medicus pracuje do 20-tej i ciągle tam tłoczno. Nawet lekarze ze Szpitała przyjmuja w Medicusie na Kasę chorych

Kościołów to już wystarczy, ale przydałbysię wiekszy cmentarz

a co bedzie jak zamkno szpital;? Gdzie podziejo sie biednin chorzy ludzie??? Nie wszystkich stac na pociog do bialegodtoku !!

Co nam zwykły pacjentom z 3 tys. zł z kwesty, czy iluś tam z podatku skoro lada moment nie będzie gdzie i jak położyć dziecka do szpitala... Do roboty Starostwo !!! Bez cenzury proszę, dziękuję.

Szpital moim zdaniem jest w stanie agonii finansowej, kwestią czasu jest jego przejęcie przez osoby prywatne z chwilą zakończenia gruntownych remontów, zostanie podzielony pomiędzy osoby zainteresowane.

do kibol ty analfabecie jak piszesz to nie rob błędów

Pytanie dlaczego bankrutuje szpital, ma bardzo prostą odpowiedz. Dlatego że jest państwowy, czyli tak naprawde niczyj. Zarządca szpitala powinien odejśc bo jeżeli nie potrafi kierować taką instytucją naley go zmienić, a najlepiej sprywatyzować szpital, jakość usług poszła by w górę i nareszcie byłby właściciel gospodarz. Państwowe nigdy nie będie dobre(dochodowe)

Karo to ty nic nie chcesz dać na szpital?

Długi ma większość szpitali i to na pewno jest wada systemu ochrony zdrowia w Polsce. Wszak sam minister Religa ograniczył listę szpitali do akademickich, którym państwo pomoże wyjść z długów.
A w Grajewie to który to kościół budujemy ? A może drugi konkurencyjny szpital by postawił - spółka Grajewian
A tak szara rzeczywistość na miarę naszych czasów = tanie państwo....i biedni pacjenci.
Wyłożę też od siebie trochę kasy!!!

główna przyczyna to były menadżer szpitala... pan Pietuszko ;/

co wy sie czepiacie Kosciołow!kto wprowadzil szpital w te długi niech teraz spłaca i wyciaga go z tego,a nie czepiacie sie kosciołow,one sobie jakas radza i robia swoja robote,a szpital widac nie robil swojej roboty!!czemu mamy płacic za czyjes błedy!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.