niedziela, 5 lutego 2023

Szczuczyn

  • 5 komentarzy
  • 5950 wyświetleń

Szlachetna Paczka - sprawdź

Szlachetna Paczka szuka darczyńców

Ogólnopolski, charytatywny projekt SZLACHETNA  PACZKA zainicjowany przez ks. Jacka Wiosnę Stryczka i Stowarzyszenie WIOSNA rozpoczyna kolejny etap. Jest sztab wolontariuszy, są rodziny, brakuje darczyńców. To ich szukamy.


Darczyńcą może zostać każdy, kto chciałby pomagać. Projekt działa od piętnastu lat i co roku wspiera osoby, które życie nagle i bardzo doświadczyło, np. poprzez wypadek, chorobę, śmierć kogoś z rodziny, utratę pracy. Rolą darczyńcy w projekcie jest przygotowanie jednej z takich potrzebujących rodzin paczki z najpotrzebniejszymi rzeczami. Bardzo często są to tak podstawowe produkty jak żywność, środki czystości czy odzież.


Paczkę można przygotować w kilka osób – wspólnie z rodziną, przyjaciółmi czy kolegami z pracy. Dzięki temu koszt podarunku równomiernie się rozkłada i łatwiej jest też wygospodarować czas na skompletowanie rzeczy. Darczyńcy w tym czasie przygotowań mogą liczyć na wsparcie wolontariuszy.
Finał projektu odbędzie się w tym roku 12 i 13 grudnia, wówczas paczki zostaną przekazane rodzinom. Mamy nadzieję, że każda rodzina otrzyma wsparcie. Zwłaszcza w tym szczególnym okresie przed Bożym Narodzeniem, w którym każdy powinien czuć się wyjątkowo. Darczyńcą można zostać po zalogowaniu się na stronie projektu www.szlachetnapaczka.pl Zachęcamy również do odwiedzania wojewódzkiego funpage’a projektu: Szlachetna Paczka Podlaskie.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

 

 

sobota, 4 lutego 2023

Ogłoszenie

Komentarze (5)

Fajna Inicjatywa ale jednorazowe akcje nie rozwiązują problemów dotykających rodziny w potrzebie. Np potrzebny wolontariusz do osoby niewidomej i do tej pory nikt się nie zgłosił mimo że p. koordynator projektu zna potrzeby tej rodziny z niepełnosprawnością jej członków. Po co szumne akcje jak pomocy na co dzień brak.

Wiele ludzi jest potrzebujących,ale godność ich nie pozwala poprosić o pomoc,zobacz,może wokół ciebie jest ktoś taki ,jak pomóc w cichy i dyskretny sposób?

Do Iwony.......czy uważasz że takie [JEDNORAZOWE AKCJE] nie przynoszą pomocy. Wiele osób ma przynajmniej co włożyć do garnka na ŚWIĘTA. A skoro znasz problem tej rodziny to czemu nie postarasz się czegoś zrobić skoro widzisz że WŁADZA nic nie robi!!!!!!

Znam problem i niestety ta rodzina raz przed 3 laty objęta została pomocą i dalej nic......a pomoc jest potrzebna stale pozdrawiam

Do Iwony. Jeśli jesteś osobą samotną to uważam, że Państwo powinno przydzielić tobie z urzędu opiekuna przynajmniej na kilka godzin dziennie albo stałą opiekę. A jeśli mieszkasz z rodziną to ona ma obowiązek opiekować się tobą. Uważam, że to jest piękna sprawa ta akcja Szlachetnej Paczki. Dociera Ona do ambitnych rodzin, które potrebują wsparcia mądrego i konkretnego . Powinniśmy cieszyć się, że wśród nas to się dzieje. Czy musimy zawsze szukać dziury w całym?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.