Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 10777 wyświetleń

Szkolne wycieczki ... są super!

Wycieczki szkolne są szansą na wypoczynek połączony z nauczaniem, dają szansę na przyswojenie wiadomości i umiejętności uwalniając dziecko od monotonii czterech ścian sali szkolnej. Wycieczka szkolna  pozwala też na niekonwencjonalne metody wdrażania treści wychowawczych i integrację zespołu klasowego.

W środę, 6 maja, odbyła się wycieczka dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej w Rudzie do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Uczniowie obejrzeli tam spektakl pt. "Czerwony Kapturek" w reżyserii Jarosława Antoniuka. Przedstawienie spodobało się młodym widzom, uznali je za bardzo interesujące i humorystyczne. Tego typu wycieczki, związane z edukacją tetralną, cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów.

GALERIA ZDJĘĆ 

Dnia 4.05.2009 r. uczniowie klas piątych i szóstych SP nr 4 w Grajewie wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdów organizowanych corocznie przez pana Wiesława Jerulanka jest zwiedzenie gmachu Sejmu RP. Ważność i powaga tego miejsca udzieliła się wszystkim uczniom, którzy z uwagą i przejęciem słuchali przewodników. Można też było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
   Tego samego dnia byliśmy także gośćmi Szkoły Podstawowej nr 88 im. Gabriela Narutowicza w Warszawie, która wspólnie z SP 4  w  Grajewie  i  innymi  szkołami w  Polsce  uczestniczy  w  realizacji  programu p.h. "Polska niejedno ma imię". - informuje  E. Czaplicka

GALERIA ZDJĘĆ

Dnia 15 kwietnia 2009 roku Wiesław Ruszczyk z ZS w Wojewodzinie wraz z Kołem Przyrodniczym odbył wycieczkę do Centrum Edukacyjnego Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu Twierdzy. Grupa z naszej szkoły została przydzielona rzetelnej pani Przewodnik, która oprowadziła nas po okolicach Osowca. Pierwszym punktem zwiedzania było muzeum, w którym zobaczyliśmy zwierzęta, jakie można spotkać na terenie całego parku. Na ścianach muzeum wisiały też poroża łosi oraz jeleni, a także zdjęcia koni. Na koniec wycieczki zorganizowaliśmy ognisko. Zajadaliśmy gorące kiełbaski i… talerze, ekologiczne talerze - relacjonuje Magdalena Dawidowska – Rzecznik Prasowy Samorządu Uczniowskiego


Komentarze (1)

wycieczka musiała być fajna:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.