niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

Szkolenie strażaków z OSP

5 listopada 2016 r. na bazie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie rozpoczęło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych, w którym wzięło udział 41 druhów z 3 gmin powiatu grajewskiego: Radziłowa, Rajgrodu i Wąsosza.

Szkolenie przeprowadzono zgodnie z „Zasadami Organizacji Szkoleń Członków Ochotniczych Straży Pożarnych Biorących Bezpośredni Udział w Działaniach Ratowniczych” z 2015 roku, a kadra dydaktyczna składała się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz druha Antoniego Milewskiego – sekretarza Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Białymstoku i jednocześnie prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie.

Głównym celem szkolenia składającego się ze 126 godzin zajęć lekcyjnych było nabycie wiedzy i umiejętności do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych w ramach zastępu, prowadzenia łączności w sieciach radiowych UKF Państwowej Straży Pożarnej oraz kierowania ruchem drogowym podczas działań ratowniczych.

18 grudnia 2016 r. komisja powołana decyzją Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej przeprowadziła egzamin teoretyczny oraz praktyczny, do którego dopuszczono 41 druhów. Wszyscy absolwenci zdali egzamin z wynikiem pozytywnym, co przyczyniło się do znacznego wzmocnienia siły podziału bojowego w macierzystych jednostkach. -  infrmuje zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie kpt. Arkadiusz Lichota

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.