poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Sport

  • 4 komentarzy
  • 10139 wyświetleń

Szkolenie nagrodą za aktywność

W sobotę 24 lipca dla 18 młodych osób rozpoczął się pierwszy etap realizacji Projektu pt.: „Szkolenie nagrodą za aktywność. Warsztaty dla młodzieży pożarniczej powiatu grajewskiego” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oficjalnego rozpoczęcia dokonał 26 lipca Komendant Powiatowy PSP w Grajewie mł. bryg. Andrzej Sobolewski wraz ze Starostą Powiatu Grajewskiego Panem Jarosławem Augustowskim.
W otwarciu uczestniczyli ponadto przedstawiciele realizatora warsztatów, którym jest Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

W ramach całego Projektu 36 młodych osób, po 6 z każdej gminy lub miasta powiatu grajewskiego w wieku 12-16 lat będzie za darmo uczestniczyło w 2 tygodniowym obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w miejscowości Serwy w powiecie Augustowskim. Na obozie oprócz wypoczynku uzyska przeszkolenie ze sportów pożarniczych, ratownictwa medycznego, wiedzy pożarniczej.
W pierwszym etapie uczestniczy młodzież z gmin Grajewo, Szczuczyn i Wąsosz.

Drugi etap rozpoczyna się 06.08.2010r. (wyjazd z KP PSP w Grajewie o godz. 9:00) a uczestniczyć w nim będą młode osoby z miasta Grajewo, gminy Radziłów i Rajgród.

Kwalifikacja do obozu odbywała się na podstawie najlepszych wyników uzyskiwanych w pierwszych etapach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w marcu w poszczególnych gminach i miastach.

Zakończeniem obozu będzie rozdanie zaświadczeń potwierdzających zdobycie nowej wiedzy i umiejętności.

Komenda Powiatowa PSP w Grajewie jako organizacja czuwająca nad funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarowej liczy na zaszczepienie w dużej ilości młodzieży ducha pożarniczego i zaangażowanie się jej w działalność społeczną a w przyszłości może i wstąpienie w szeregi zawodowców. Liczymy również na szersze zaangażowanie się dorosłych w kształtowanie młodego pokolenia strażaków. - informuje kpt. Daniel Lewczuk

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

WARMIA II Grajewo - ORZEŁ II Kolno 3:0

Komentarze (4)

W 2 terminie będzie się działo..xDxD

Szkoda tylko, że organizatorzy byli niedoinformowani co do zasad uczestnictwa dzieci w owym konkursie. Z tego też powodu dzieci które uzyskały najlepsze wyniki w konkursie nie mogły wziąć udziału w zasłużonym przez nich obozie szkoleniowo-wypoczynkowym. Żal.

nieprawda moje dziecko osiągnęło najlepszy wynik w konkursie i jest na obozie

Drugi turnus był o wiele lepszy ;D
Może dlatego iż druga grupa była miała lepszych opiekunów ;D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.