Kultura i rozrywka

Szkoła YPEF w Grajewie!Dnia 18 kwietnia w ZS Nr2 odbyły się szkolne eliminacje do drugiej edycji Międzynarodowego Konkursu wiedzy o lasach i gospodarce leśnej w krajach Europy „MŁODZIEŻ W LASACH EUROPY” – Young People in European Forests YPEF 2011/12. Nasza szkoła została wybrana przez Krajową Komisję Konkursową szkołą YPEF. Jest to następne przedsięwzięcie z edukacją proeuropejską w tle, a także kolejne już, przeprowadzone we współpracy z Nadleśnictwem Rajgród. Konkurs promuje ideę integracji międzynarodowej poprzez edukację i ma służyć pogłębianiu wiedzy ekologicznej, obecnej także w programach nauczania nauk przyrodniczych w polskich szkołach.

W pierwszym etapie konkursu udział wzięło siedem trzyosobowych zespołów z ZS Nr2 w Grajewie – 21 uczniów zarówno z technikum, jak i liceum, godnie reprezentowało szkołę YPEF. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań dotyczących wiedzy o lasach i leśnictwie Austrii, Belgii, Czech, Cypru, Estonii, Finlandii, Grecji, Litwy, Łotwy, Polski, Portugalii, Rumunii, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Węgier i Ukrainy. Zespoły walczyły o udział w finale krajowym, który odbędzie się 24 maja 2012r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Główną nagrodą jest uczestnictwo w Europejskim Finale Konkursu YPEF w Sagadi w Estonii, gdzie poza wyżej wspomnianą wiedzą dodatkowo obowiązywała będzie znajomość języka angielskiego. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod patronatem pana Janeza Potocnika – Komisarza Unii Europejskiej ds. Środowiska, a patronat nad polskim etapem konkursu objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i doradca Prezydenta ds. leśnictwa.

Przebieg eliminacji był nadzorowany przez Szkolną Komisję Konkursową w składzie: Dyrektor ZS Nr 2 w Grajewie – Pani Marzena Sulkowska, przedstawiciel Nadleśnictwa Rajgród – Pan Piotr Skowronek, nauczyciele koordynatorzy – Pani Beata Strzałkowska i Pani Ewa Prokopiuk. Wszyscy członkowie komisji i obserwatorzy zgodnie orzekli, iż pytania były szczegółowe, wnikliwe i wymagały bardzo dobrego przygotowania merytorycznego. Wierzymy w potencjał naszych uczniów i ich udział w finale! Zwłaszcza, że przystąpienie do konkursu poprzedziła wytężona praca zespołowa i indywidualna.

Organizatorzy: B. Strzałkowska i E. Prokopiuk

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.