Kultura i rozrywka

  • 11 komentarzy
  • 10387 wyświetleń

Szkoła J.S. Bacha

28 kwietnia 2005r. odbyła się uroczystość nadania imienia Jana Sebastiana Bacha Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Grajewie.

Przed odsłonięciem tablicy pamiątkowej dyrektor PSM w Grajewie Pani Zofia Mikołajewska, wygłaszając przemówienie oficjalnie rozpoczęła uroczystości. Tablicę, którą poświęcił ks. Czesław Oleksy odsłoniła Pani Barbara Mejner nauczyciel PSM.

Dyrektor szkoły zaprosiła przybyłych gości na koncert galowy w wykonaniu absolwentów szkoły, przed którym przypomniała krótki rys historyczny.

- Po 30 latach edukację ukończyło 592 absolwentów. Przez ten czas nasza szkoła bardzo się zmieniła. Zmieniły się relacje rodzic – dziecko. Obecnie przy 200 uczniach, pracuje 23 nauczycieli – powiedziała mgr Zofia Mikołajewska.

Wręczono wiele listów gratulacyjnych m.in. od Wojewody, Ministra Edukacji, Urzędów Grajewskich np. nauczycielom za osiągnięcia pedagogiczne.

W uroczystości wzięli udział m.in. regionalny wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Olsztynie mgr Daniel Dramowicz, władze Grajewa, Goniądza, Szczuczyna, dyrektorzy szkół muzycznych z pobliskich miast.

Jak zaznaczył wizytator CEA - Imię nadane szkole jest dość odważne. W Polsce nie ma placówki z takim patronem. Pozostało marzyć teraz o klasie organów.

e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Mikołajki w SP2

czwartek, 7 grudnia 2023

Morsy Grajewo. Niezawodni Mikołaje

Komentarze (11)

Ciekawe, dlaczego J.S.Bacha?.Widząc unijną flagę nad przysłonietą jeszcze tablcą - myslałem ,że będzie to może SZKOŁA
Ludwiga van Beethovena.

Brak wiadomości.Pewnie o 22:30 chciało się już spać?

W grajewskiej szkole muzycznej, jak się okazuje są SAME TALENTY>to wielka sztuka - poodwracać 12 unijnych gwiazdek .Zobaczcie na zdjeciach m.in. nad głową pani dyrektor-To mogło się tylko zdarzyć spracowanym muzykom, którzy bach, bach......i pewnie dlatego SZKOŁA BACHA

Kliknijcie w wiadomościach na temat :
1 rok w UE. Tam jest załącznik, który się Wam przyda /potraficie pewnie zagrać melodię z Dziewiątej Symfonii skomponowaną przez Ludwiga Van Beethovena w 1823 roku - nie wiedząc może, że jest to hymn nie tyle samej Unii Europejskiej co Europy !!!

Wypowiem sie co do ostatniego zdania. -To jednak ściagniety pomysł. Widocznie Ktos uwielbia Z.Wodeckiego, który częfugasto śpiewa :" Zacznij od Bacha". Szkoda, że nikt teraz Go nie zaprosił do Grajewa.........

...i tak wszyscy uwiecznieni na fotce nr6 wpatruja sie w tę jedyna Gwiazdę z fotki nr5...

Co się dziwisz w pośpiechu ktoś odwrotnie przyczepił planszę, nie masz większych problemów? To wina złośliwych chochlików! :)

Kiedys na ul. Konstytucji 3 Maja jedna z narodowych flag była zaczepiona na latarni- białym do dołu!!! To jest właśnie Grajewo ...

Fakt! Ta unijna flaga została powieszona do góry nogami!!! ..

Foto5- pewnie pani dyrektorowa sobie śpiewa:Kręć się, kręć wrzeciono,
prysła wątła nić.
Wstydem dziewczę płonie.
Wstydź się, dziewczę, wstydź !

Rok temu w lokalu wyborczym, który sie mieścił w Środowiskowym Domu Samopomocy w Grajewie, można tez było zobaczyć nasze barwy narodowe powieszone w pionie /czerwono-białe/. Byłem świadkiem rozmowy na ten temat jednej z mieszkanek z przewodniczacym komisji, ale "szycha"- pracownik starostwa twierdził, że tak jest prawidłowo.. I pomysleć, że tacy ludzie pracuja zawodowo w administracji samorzadowej.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.