wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10235 wyświetleń

Szklanka mleka w szkole

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa podpisała umowy ze szkołami i przedszkolami z regionu Podlasia w ramach programu „Szklanka mleka”. Podopieczni placówek oświatowych objętych tym programem będą mieli możliwość spożycia dziennie przysłowiowej szklanki mleka lub przetworu mlecznego zakupionego po obniżonej cenie. Podmioty gosp. zajmujące się przetwórstwem zawarły umowy z poszczególnymi placówkami oświatowymi w ramach akcji "Szklanka mleka"

Agencja Rynku Rolnego, zgodnie z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej, będzie przyznawać dopłaty do mleka oraz niektórych rodzajów przetworów mlecznych spożywanych przez dzieci w placówkach oświatowych. Chodzi tu o szkoły publiczne i niepubliczne (za wyjątkiem wyższych), przedszkola, żłobki oraz inne placówki prowadzące działalność edukacyjną. Wnioski o przyznanie dopłat mogą składać do oddziału ARR zainteresowani dyrektorzy tych placówek, samorządy lokalne lub inne podmioty związane z obrotem mleka i przetworów mlecznych, które zawrą odpowiednie umowy z placówkami oświatowymi. Mechanizm dopłat sprawia, iż rodzice zapłacą od 18 gr. za każdą spożytą w szkole przez dziecko szklankę mleka do 60 gr. za kartonik mleka smakowego.

Na Podlasiu w ramach programu „Szklanka mleka” Agencja Rynku Rolnego rozpatrzyła wnioski podmiotów t.j.: SM MLEKPOL z Grajewa, SM MLEKOVITA, MLEKOVITA-Bielmlek, sokólski SOMLEK, SM Hajnówka oraz Express Podlaski, SOT Białystok, Mona Suwałki oraz TMT z Łomży. Warto dodać, iż w innych krajach, np. skandynawskich, czy również Francji i Danii, środki przekazywane przez samorządy na oświatę uwzględniają wydatki na spożycie przez dzieci mleka w szkołach.

e-Grajewo.pl

Komentarze (4)

hmm... ale sie wyrwal

hehe ja jestem z pg2 :D troche zamieszania z tym mlekiem ale ogolnie spox hehehe

Ello.....ja tes jestem z pg2. Zapłaciłam nie dawno za te cuś, 10.60zł ale ja to dopiero dostane 1listopada!!!!!! A gimnazjum juz ma!!! narra!!!

ja jestem z pg 2 i zapłacilam na grudzien

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.