piątek, 12 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 46 komentarzy
  • 15253 wyświetleń

Szczuczyn. Uroczyste otwarcie zakładów mięsnych

 W sobotę 02.07.2022 r.  odbyło się oficjalne otwarcie nowego zakładu „Zakrzewscy” w Szczuczynie.

 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Imienia NMP w Szczuczynie. Ok. godz. 16.00 odbyło się przecięcie wstęgi oraz zwiedzanie nowego zakładu.

 

Polskie przetwórstwo mięsa wołowego zyskało najnowocześniejszy zakład rozbioru w kraju. Zakład zajmuje  powierzchnię 18,5 tys. mkw. Zakładana wydajność na linii ubojowej ma wynosić 60 sztuk bydła na godzinę. Taką samą wydajność ma mieć linia rozbiorowa, a także linia ćwiartowania.

 

 

"Jesteśmy jednym z nielicznych zakładów w Europie, a pierwszym w Polsce, który będzie posiadał identyfikację co do konkretnej sztuki. Będziemy mieli system pełnej identyfikacji poszczególnych elementów wołowych. Co więcej, zastosowane przez nas technologie ultrasoniczne – myjki do haków oraz wysoko specjalistyczne śluzy – zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa mikrobiologicznego i pozwalają na wytworzenie produktów o najwyższej jakości i zaoferowanie ich naszemu klientowi docelowemu. "

 

Zakłady Mięsne „Zakrzewscy” to rodzinna firma założona w 1994 r. przez Dariusza i Janusza Zakrzewskich, należąca dziś do czołówki polskich producentów mięsa. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Kosowie Lackim (mazowieckie). 

 

 

 

 

Tereny inwestycyjne Podstrefy Szczuczyn (2021)

piątek, 12 sierpnia 2022

Grajewo. Święto Wojska Polskiego 2022

piątek, 12 sierpnia 2022

S61 Szczuczyn - Ełk już prawie gotowa!

Komentarze (46)

Czy będzie sklep firmowy w Szczuczynie lub okolicy?

Teraz z mlekpolu poprzechodzą

Zakrzewscy. 100czarnych na otwarciu nigdy nie kupię ani grama ich wyrobow

Przenieście starostwo do Szczuczyna, proszę.

Staroście grajewskiemu zabrakło miejsca?

a oczyszczalnia w szczuczynie jest gotowa? co ze ściekami?

Kasia po co wam Starostwo w Szczuczynie ? Przecież macie Sołectwo . Starostwo z tego co się orientuję jest w powiecie.

Do Jan:powodzenia,powrotu nie ma ????

Tylu kosciłowych w pierwszym szeregu jak dawniej I sekretarzy jakby to od nich najwięcej zależało, a nie od właściciela zakładu i jego załogi. Co to się będzie działo jak będą święcić drogę.

Będą zabijać 60 krów na godzinę ????
/

Ja wołowiny nie jadam

A ilu tam było rolników, hodowców bydła? To chyba od nich powinien zależeć sukces zakładu.

Szkoda ,ze nikt nie mysli o zwierzetach,ktore beda zabijac.

Xxx ... szkoda też,że nikt nie pomyślał o środowisku i ludziach mieszkających w pobliżu tej rzeźni.

Uboj rytualny prawda? No proszę w końcu odpowiedzieć na wielokrotnie zdawane przeze mnie pytanie, które do dziś pozostaje bez odpowiedzi- czy będzie tam Uboj rytualny (zakazany w wielu krajach Europy i uważany jako sposób znęcania się nad zwierzęciem) 60 sztuk krów na GODZINĘ? nie rozumiem co to za tajemnica. Wiadomo że komentarz nie przejdzie ale będę dotąd próbować aż w końcu otrzymam na forum odpowiedź

Żebyście tak bronili nienarodzonych dzieci, których Ok 50milionow rocznie jest w sposób okrutny zabijanych, tak jak bronicie tych krówek i świnek.

Ciakawe skąd wezmą pracowników

Do Gość chyba kolega w świecie fantasy żyje tutaj będzie górował pieniądz nikt w wymysły takie jak ubój rytualny bawić się nie będzie.
Do Mlek-pol: jak ktoś zmienia pracę to albo ze względu na miejsce zamieszkania albo że coś z nią nie tak. Jeżeli już do niej wrócić nie może to już tym bardziej słabo wygląda. Jeżeli ktoś się decyduje na taki krok to pokazuje że chce zmienić swoje życie na lepsze a nie potem zrzędzic do emerytury.

bedzie rytualny, bedzie?.

Super, fajnie patrzeć jak rodzinne miasto się rozwija :D

cos znak zapytania sie wstawil? bedzie napewno rytualny?

czemu sa wstawiane znaki zapytania? pisze komentarz bez znakow zapytania! egrajewo cenzorzy? czemu zmieniacie sens wypowiedzi! maja klatki na uboj rytualny i pejsiaste juz ogladali gdzie beda sie modlic i jak gardlo podzynac

Do Gość. Tak będzie tam ubój rytualny

Powiadam Wam i wszystkim wyjaśniam na czym to będzie polegało.
A będzie to kręcenie kichy!

Samo słwo RZEźNIA wystarczy......będzie .skojarzenie ze Szczuczynem....

A kto do was wraca do mlekpolu najwięksi dostawcy oczy otworzyli i wiedzą że żyją

Ale kazali składać

Tylu księży katolickich i żadnego rabina???

Oj chyba kogoś do pracy nie przyjęli ...tak negatywnie nastawiony .

I bardzo dobrze niech przechodzą do Szczuczyna .Białe czepki niech stają na linkę i zrobią normę.

tam nie bedzie lekko? high life to nie ten adres? wiec czym sie ekscytowac? bedzie tylko walka ze smrodem

Księży tle, że ubój rytualny będzie można na 3 zmiany prowadzić

Ło panie. Toć to 60krów x 24 godziny = 1440 sztuk na dzień. Czyli codziennie będzie znikała wioska krów.

W Mlekpolu by nie było tak źle, gdyby kierownico szanowało pracowników, a w szczególności te kierownictwo z zerowym stażem.

Na niektórych działach w mlekpolu to tak słabo płacą ze niektórzy po handel węglem sięgają...

Nikt nie mówi że będzie lekko ale przytną trochę nosek dla M. POL.

Czy ja czegoś nie rozumiem? Czy wszyscy, narzekający na Mlekpol myślą, że w tej rzeźni będzie lżej? Druga sprawa: Przecież tam codziennie będzie się odbywać masakra zwierząt. Trzeba być sadystą, żeby chcieć pracować w rzeźni. A co z aromatami? Przecież te zwierzęta raczej nie pachną. Jakoś trzeba będzie je transportować do Szczuczyna. Okoliczne miejscowości będą cuchnąć. I to będzie ten luksus. Te wszystkie Klakiery chyba potracili węch po covidzie, skoro tak przyklaskują temu "sukcesowi".

Państwo Zakrzwewscy to najlepsi pracodawcy na Podlasiu nie ma równych dla nich

W nowoczesnych rzeźniach nie śmierdzi,znam rzeźnie 1000/2500 metrów od centr i zero smrodu. Co do samej pracy to ciężka jest ale są ciezejsze. W fabrykach się nie leży. Grunt to atmosfera oby była i szacunek od przełożonych a praca się odwdzięczą.

Najważniejsza jest msza/

Blokada zapadła ....zaczęli pisać o MĘCZARNI i koniec dodawania komentarzy.

Jesteśmy nienormalni. 60 zwierzat na godzinę. Nie trzeba być od razu jaroszem, ale to nienormalne. Świat oszalał. Wpieprza mięcho na okrągło, połowę tego wywala na śmietnik. A zwierzęta stały się rzeczą. To nie potrzeba głodu, ale obżarstwo, niedbalstwo i brak jakichkolwiek empatii. Jeszcze tylko chwila dzieli nas od tego, że ja, ty też będziemy tylko rzeczą. Eutanazja nie będzie na życzenie tego, który jest chory, ale jego rodziny. I niekoniecznie dlatego , że cierpi.

Święcić miejsce w którym ktoś zabija? Mi się to w głowie nie mieści na dodatek 60 sztuk bydła na godzinę to zwykły sadyzm i ciekawe jak to bydło będzie traktowane przed zabiciem pewnie jak zwykły śmieć.

Do wszystkich osob, ktore o to pytaja i do tych, ktore jeszcze o tym nie wiedza, TAK!!! Na hali ubojowej tego zakladu znajduja sie 2 klatki, jedna do uboju zwyklego a druga do rytualnego. Tak, ta firma zabija bydlo rytualnie.

Robota może i ciężka zapach da się wytrzymać ale co do Tomusia z rekrutacji to wielki pedant przebiera ludzi jak krowy na zeź zero współczucia i wyrozumiałości w dodatku wynajmuja mieszkanie na czas szkolenia w którym myszki na stole się perza z wielkim szacunkiem ale nie życzę styczności mieć z tym człowiekiem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.