środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 24 komentarzy
  • 13292 wyświetleń

Szczęśliwe "trzynastki"

Marzec, oprócz kolejnego miesiąca w naszych kalendarzach, to także czas wypłat tzw. „trzynastek”. Warto zastanowić się ile środków w tym roku zostanie wypłaconych w formie dodatkowych pensji urzędnikom, pracownikom jednostek organizacyjnych, nauczycielom z powiatu grajewskiego. Z naszych obliczeń wynika, że to prawie 2 mln zł brutto.

Dodatkowa pensja dla pracowników Urzędu Miasta w Grajewie wyniesie 155 tys. zł brutto. 825 tys. zł pochłonie „trzynasatka” dla pracowników miejskiej oświaty. Na 107 tys. mogą liczyć zatrudnieni w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, natomiast 6 tys. zł otrzymają strażnicy miejscy.

Starsostwo Powiatowe w Grajewie na trzynastą pensje dla swoich pracowników przygotowało 95 tys. zł. Urzad Gminy w Grajewie na ten cel przygotował 75 tys. zł. Zatrudnieni w gminej oświacie mogą liczyć na niecałe 170 tys. zł, a GOPS na ponad 16 tys. zł.   
  
W Szczuczynie trzynastka dla miejskich urzędników oraz pracowników jednostek terytorialnych pochłonie 71 tys. zł. Zatrudnieni w oświacie na dodatkową pensje otrzymają 241 tys. zł.

Dodatkowe wynagrodzenie za ub. r. dla pracowników Urzędu Miasta w Rajgrodzie kosztować będzie podatnika 51 tys. zł. "Trzynastka" dla dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli, kierowców szkolnych atobusów pochłonie 157 tys. zł

Sonda: Czy dostałeś już swoją  „trzynastkę” ?

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (24)

Zlikwidować trzynastki pozostałość po komunie

czy to cos złego, ze ktos otrzymuje przyslugujące mu zgodnie z obowiazujacym prawem swiadczenie?? mam nadzieje, ze to tylko moje osobiste odczucie, ze e-grajewo robi sensacje z oczywistej sprawy i ze to tylko informacja statystyczna, a nie kolejne haslo pod tytulem"zabrac im bo mają duzo!"Chyba redakcja nie wpolpracuje Z urzedem skarbowym??:)

Ludzie w jakim ustroju my żyjemy, tzw. 13 stki otrzymuja juz tylko pracownicy budzetowi.Przeciez to jest placone z podatkow ludzi z ktorych duzy procent nie ma co do garnka wlozyc.

Jasne fajnie ze urzednicy inni pracownicy wiekszych zakladow dostanątrzynastki ale dlaczego niema pieniedzy dla ROLNIKOW na trzynastki przeciez tez pracuja i to chyba najcierzej

Już dostałem i bardzo jestem rad. Tylko to wyliczanie... górnicy mają "czternastki", strażacy "mundurówki", lekarze łapówki, posłowie ssowite diety. Praca ludzi wzbogaca.......

czy w budzecie rok ma 13 miesięcy

a rolnicy mają dopłaty bezpośrednie ...........jest wolny rynek czy nie? co to za wsparcie, jeżeli produkcja jest nieopłacalna to do handlu, usług, produkcji orzeszków ziemnych!!! Zlikwidować dopłaty a potem "13".

Osobiście również dostaje 13-stkę, ale jestem temu przeciwny, gdyż jest to przezytek: "czy sie stoi, czy sie leży, to i tak mi się należy".

zlikwidować trzynastki

ale wy jesteście nie mądrzy...gdyby nauczyciel zarabiał 5 tysięcy miesięcznie jak co niektórzy, którzy nie maja 13-ek, to też by wolał tak!

Dać godziwe pobory, to i trzynastki nie będą potrzebne,a tak ani jednym,ani drugim dziury w budzecie domowym nie da się załatać.

Stwierdzenie, że podatki są płacone przez tych co nie mają co do garnka włożyć,(patrz Kamil) jest z definicji fałszywe. Jeżeli ktoś nie pracuje - nie płaci podatków.
Trzynastki zostały wprowadzone do regulaminów wynagrodzeń za czasów genseka Gomułki. W latach 90-tych były propozycje likwidacji trzynastek i włączenia do wynagrodzeń porzez zwiększenie ich o 1/12 za każdy miesiąc. Związki zawodowe stanowczo się temu przeciwstawiły. Dla niektórych trzynastka stanowi pozornie dodatkowe wynagrodzenie (może być ograniczona za kary dyscyplinarne). W rzeczywistości jest to ich wynagrodzenie niewypłacone przez 12 miesięcy poprzedniego roku - taki trick finansowy pracodawcy.

Ja pracuję w firmie produkcyjnej, która powiększa PKB i trzynastek nie dostaję. Gdzie tu sprawiedłiwość.

Kiedyś trzynastki wypłacano pracownikom za wydajną, sumienną pracę przez cały ub. r. Niestety dziś patrząc np. na posłów (kłótnie i skandaliczna frekwencja na obradach), urzędników i burmistrzów (Grajewo od lat stoi w miejscu i woła o porządne zarządzanie), czy prezesów (którzy generalnie nic się nie chce, bo po co) trudno stwierdzić, że ci ludzie przyczyniają się do pobudzenia lokalnej gospodarki, t raczej krótkowzroczna wegetacja. Nie wiem co ze Starostwem i dyrektorem szpitala, który ma już ponad 21 mln długu czy za te owoce należy się kolejne pare tysiaców na konto ?

Nie mam nic przeciwko trzynatkom dla pielęgniarek, nauczycielek, wożnych, czy szeregowych pracowników. Oni są wyrocznią i odzwierciedleniem polityki swoich przełożonych, marnych przełożonych. Proszę o zamieszczenie komentarza bez cenzury.

Z tego co pamiętam, PiS podczas kampanii wyborczej zapowiadał zniesienie tzw. "trzynastek". Miał być to jeden z punktów TANIEGO PAŃSTWA. Szkoda, że politycy tak często nie dotrzymują słowa, a 2 mln zł zamiast w inwestycję zostaną przejedzone na oczach nas wszystkich. Pozdrawiam.

Panie Janie,udaje pan ,ze nie wie,ze na te 13 zaciagnieto 2 mln. zl. pozyczki.Ajak pan mysli ,kto je bedzie splacal.Wlasnie miedzy innymi ci najmniej zarabiajacy-co nie maja co do garnka wlozyc.I niech Pan nie posadza redakcjii owspolprace z urzedem skarbowym.Przeciez 13 to pozostalosc KOMUNY.Wiec co pieniadze nie smierdzo?

zawistni ludzie !!! czy jak zabierzecie ludziom trzynastki to wam się byt poprawi ?

A my którzy pracujemy w prywatnych firmach jako tania siła robocza (niekoniecznie niewykształceni )nie mamy żadnych dodatków, tylko gołe najniższe wynagrodzenie to co mamy mówić? MILCZYMY I CIERPIMY!!!!! Bo jak nie to won,tak powie każdy właściciel prywatnej firmy!

to jakaś kpina .Co oni produkują,jakie dobra materialne wytwarzają,że maja z czego wypłacac trzynastki.Jak najszybciej do Irlandii.

nikt nikomu nie broni zostac dajmy na to nauczycielem.ukonczyc nielatwe studia, pozniej dlugo piąć sie po sczeblach awansu zawodowego. kazdy wybiera sobie zawod sam...jeden woli pracowac fizycznie, inny intelekrualnie. jeden za 1500 i miec "trzynastke" inny za 2000 i jej nie miec. i przestancie sie uzalac ze finansujecie dzialanie państwa. ciekawe jakby wam sie podobalo gdyby trzeba bylo zaplacic nie 19% tylko np 300 za szkole dziecka co miesiac, 200 za opieke strazy pozarnej, itd itp. lepszego systemu finansowania państwa jak podatki nikt nie wymyslil jeszcze. A moze niepotrzebny lekarz, nauczyciel czy urzednik??

panie Kamilu. ja sam nie mam 13 pensji. ale nie jestem z pokolenia ktore siedzi z zalozonymi rekami i wytyka bogactwo innym a nie widzi w sobie przyczyny biedy. mamy gospodarke wolnorynkową i ta 13 pensja w porownaniu z sektorem prywatnym nie jest lukrowaną wisienką na torcie, to raczej dodatkowy milimetr masla na chlebie. i jeszcze raz powiem:Kazdy jest panem swojego losu, sam decyduje czy otrzyma tą nieszczesną trzynaste czy nie.

a z tym zapachem pieniedzy jest tak: jak brakuje to zadne nie smierdzą, bo taki jest sens tej paremii lacinskiej. Pecunia non olet powiedzial cesarz wespazjan nakladając podatek na latryny w rzymie:)

Panie Janie, domyslam sie ze jest pan nauczycielem lub blisko zwiazany z tym zawodem,o inteligencji wiekszej niz przecietna,lecz czy nie moze Pan zrozumiec,ze Urzad Miasta azeby wyplacic te 13 musial zaciagnoc 2mln.zl. pozyczki.I jak pan mysli kto ją splaci.Oczywiste ze mieszkancy Grajewa.A ja nie mam w tym zadnego interesu azeby to splacac.Nie mowiac o mieszkancach ktorzy jak wczesniej pisalem nie maja co do garnka wlozyc.Czy to nie sa LUDZIE Pana zdniem.Jezeli tak to gratuluje panu poglądow.

ale jak się pracuje za te marne 1000 zł w samorządzie i na trzech lub więcej etatach, bo jak wiemy ludzie odchodzą na emerytury czy renty i sie nie przyjmyje nowych tylko obowiązki się dokłada innym to dobrze i się pracuje dużo więcej to dobrze. Zabrać i to ludziom. Najlepiej to dać może tym legatom co się nauczyli "czy sie stoi czy się leży, a tak sie należy", albo stoją lub idą po dodatki do mopsu. Może takim dać co się nie chce pracować. Dać zarobki godziwe za pracę i nie będzie trzynastek.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.