Św. O. Pio - bierzmowanie (13.05)

aktualizacja: 2021-05-14 10:22:27     nr wiadomości: 45654     przeczytano: 2176     Ilość komentarzy komentarze: 0

W czwartkowe popołudnie 13 maja br.  ks. Bp Janusz Stepnowski udzielił młodzieży z parafii Św. Ojca Pio w Grajewie sakramentu bierzmowania. Ziarno dojrzałego chrześcijaństwa zostało rzucone, na każdego z Nich zstąpiły dary Ducha Świętego: mądrość, rozum, umiejętność, bojaźń Boża, rada, męstwo i pobożność. Ponad 20 osób otrzymało szczególną moc, aby dawać świadectwo o Bogu i wysławiać Go swoim życiem.

To ważny moment w życiu młodych ludzi, teraz w szczególny sposób będą uczestniczyć w posłudze Chrystusa, jednoczyć się ze wspólnotą Kościoła, oddawać Bogu cześć. Dzisiejszy sakrament zobowiązuje do aktywnego budowania Kościoła przez głoszenie Ewangelii oraz pracę apostolską, przez udział w sakramentach. Bierzmowani stali się odpowiedzialni za wyznawaną wiarę, pogłębianie jej, świadczenie, a gdy zajdzie potrzeba także jej obronę.

Wszystkim, którzy przyjęli sakrament życzymy wszelkich owoców duchowych w życiu, wytrwałości w wierze oraz odpowiedzialnej współpracy z darami Ducha Świętego.

 
e-Grajewo.pl
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.