sobota, 21 maja 2022

Kultura i rozrywka

Sukcesy uczniów PG nr 1


Najlepsi wśród najlepszych - Sukces uczniów PG1

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. PCK w Grajewie jest szkołą nastawioną na wsparcie każdego dziecka w jak najpełniejszym rozwinięciu jego możliwości i zdolności. Między innymi odkrywa i rozwija uzdolnienia przedmiotowe młodzieży, dlatego może pochwalić się sukcesami jakie odnieśli utalentowani uczniowie. W marcu odbył się ostatni etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Uczniowie PG nr1 brali w nich udział i osiągnęli znaczące sukcesy. Do grona laureatów i finalistów dołączyła młodzież szkoły PG1.

Piotr Stanisław Piekarski, uczeń klasy III c, zdobył tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym. Paweł został przygotowany przez p. Renatę Rózio - Jurczyk. Kinga Rejterada i Maja Walaszek z klasy III d, przygotowujące się pod kierunkiem p. Agnieszki Żbikowskiej, zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Justyna Janiuk - uczennica klasy I b - jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Justyna, przygotowana przez p. Magdalenę Danowską, uzyskała ten zaszczytny tytuł już po raz drugi.

Michał Górski z klasy III b i Łukasz Zambrowski z klasy III c, przygotowani przez p. Mariolę Jasińską, zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu z Biologii. Kinga Rejterada - uczennica klasy III d, pracująca pod kierunkiem p. Bożeny Muczyńskiej, uzyskała tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Plastyki. Kinga zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego i 17 marca 2011r. będzie walczyć o zaszczytny tytuł laureata. Cieszymy się razem z Kingą i życzymy jej powodzenia.

Otrzymanie wysokich wyników w konkursie na etapie wojewódzkim umożliwiło młodzieży uzyskanie maksymalnej liczby punktów z egzaminu gimnazjalnego, a tym samym zwolnienie z pisania egzaminu zewnętrznego z części matematyczno - przyrodniczej bądź językowej. Przede wszystkim jednak pozwoliło uczniom na pogłębianie wiedzy i poszerzanie horyzontów.

Serdecznie gratulujemy rodzicom i nauczycielom przygotowującym do konkursów oraz wyróżnionym uczniom talentu i wytrwałości w dążeniu do celu.
I.L.


środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.