czwartek, 18 sierpnia 2022

Sport

  • 1 komentarzy
  • 12486 wyświetleń

Sukces hodowców gołębi

Sukces hodowców gołębi pocztowych z Grajewa i okolicy.

W dniach 16-18 grudnia 2011r. w Księżynie odbyła się XXV Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, na której hodowcy zrzeszeni w PZHGP Okręg Białystok mogli zaprezentować swoje najlepsze i najładniejsze gołębie. Duży sukces odnieśli hodowcy z Grajewa i okolic.
Połowa reprezentacji na wystawę ogólnopolską, która odbędzie się 13-15 stycznia 2011r. w Katowicach, to gołębie takich hodowców jak: Jan Komosiński , Andrzej Kalicki, Leszek Łempicki, Grzegorz Wójcicki , Janusz Bartoszewicz.

Wystawa była również okazją do podsumowania współzawodnictwa  w lotach gołębi pocztowych na szczeblu okręgu. Okręg zrzesza około 10 tysięcy hodowców więc zdobyć tytuł mistrza okręgu nie jest łatwo. Mistrzowie poszczególnych kategorii otrzymali okazałe puchary a 30. przodowników dyplomy.
Sezon lotowy 2011 okazał się bardzo trudnym sezonem ze względu na dużą zmienność pogody na trasach przelotów. Wiele cennych gołębi nie powróciło do swoich gołębników. Szczególnie trudny okazał się lot w dniu 23.07.2011r. z Lubeki (Niemcy) skąd gołębie miały do pokonania ok. 760 km. Straty to ok. 30% wypuszczonych do lotu. Gołębie, które wróciły można obejrzeć w galerii.

wtorek, 16 sierpnia 2022

WARMIA Grajewo - TUR Bielsk Podlaski 0:1

wtorek, 9 sierpnia 2022

Skład Wissy na nowy sezon 2022/23

Komentarze (1)

Gdzie kazdy chodowca golebi pocztowych badz innej rasy powinien byc zarejestrowany? Jest to przeciez dzialalnosc dochodowa .To przeciez sie widzi. Gdzie powinne byc odprowadzane dochody,czy do urzedu skarbowego? Kto zna odpowiedz?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.