sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 14226 wyświetleń

Stypendia unijne 2010

Rusza nabór wniosków o stypendia unijne

 

Informujemy, że rusza nabór wniosków w ramach projektu "Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2010" -  (wnioski będą przyjmowane do 31 sierpnia 2010 r.).


Wsparciem stypendialnym może zostać objęta osoba, która spełnia kryterium obowiązkowe, czyli:

• spełnia kryterium dochodowe,
• spełnia kryterium szczególnego uzdolnienia.
Uczeń spełnia kryterium dochodowe jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza dwukrotności kwoty uprawniającej do otrzymania świadczeń rodzinnych zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych (1008,00 zł netto lub 1166,00 zł netto, gdy w rodzinie jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności).

Uczeń spełnia kryterium szczególnego uzdolnienia jeżeli:

• w przypadku ucznia gimnazjum jest uczestnikiem, laureatem lub finalistą konkursu, olimpiady lub turnieju na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub laureatem, finalistą konkursu, olimpiady lub turnieju na szczeblu wojewódzkim oraz uzyskał średnią ocen, co najmniej 4,0 w roku szkolnym 2009/2010,
• w przypadku ucznia szkoły ponadgimnazjalnej jest uczestnikiem, laureatem lub finalistą konkursu, olimpiady lub turnieju na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub laureatem, finalistą konkursu, olimpiady lub turnieju na szczeblu rejonowym oraz uzyskał średnią ocen, co najmniej 3,75 w roku szkolnym 2009/2010.

Prawo zgłaszania uczniów do stypendium za wyniki i osiągnięcia w nauce przysługuje dyrektorom szkół.

Komentarze (6)

parodia! kilka lat temu kiedy ubiegałem sie o to stypendium. Nie dostałem go bo dosłownie o kilka złotych przekroczyłem dochód. Skutek byłe tego taki, że później aby studiować w warszawie musiałem dorabiać(pracowałem na nocki w hipermarketach). Znałem 2 przypadki, gdzie rodzina opływała w dobrobycie a dzieci mimo to dostały stypendia tylko dlatego, bo rodzice nie wykazywali dochodu(nielegalna praca za granicą). Zwróciłem się do urzędników w Starostwie i co ? nic ! APEL DO NASZYCH NIEZDARNYH URZĘDNIKÓW!!! przestańcie przychodzić do pracy od 7:00 do 15:00 tylko wykonujcię ją rzetelnie, sumiennie i profesjonalnie. Może warto by było kiwnąc palcem i np. przeprowadzić wywiad środowiskowy? Są ludzie, którzy naprawdę potrzebują tych pieniędziy i ludzie, którym te pieniądze służą na inne bzdurne cele!

gdzie należy składać ww wnioski?

Uczac sie w LO nigdy nie dostalam stypendium, bo Panie nauczycielki twierdzily,ze matka(tak sie wyrazaly o mojej mamie )moze przyjechac sprzedac na rynek jajka i maslo,ser i dac mi pieniadze, Stypendia przyznawano miastowym .Oni w Sarence i Jagience( to byly czasy) przepili . Nigdy nie bylo sprawiedliwosci.

Tak jest do tej pory niestety.

Zgodze się z wami. Ten kto powinien dostać to stypendium niestety napotyka na problemy a ktoś kto ma pieniedzy w ciul bez większych problemów je otrzyma. Reasumując nie ma i nie było sprawiedliwości w Polsce...

ja mam taki sam problem jak "byly srudent", tylko, że jestem uczniem technikum ;(

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.