sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10846 wyświetleń

Stypendia nie dla nas

W piątek, 12 września, w uroczystym anturażu Auli Magna Pałacu Branickich odbyła się gala wręczenia stypendiów Zarządu Województwa Podlaskiego za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce. Duża ilość wniosków (353), jaka wpłynęła do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, była nie lada wyzwaniem dla obradującej Kapituły.  

 

We wtorek, 2 września, zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego, Zarząd Województwa Podlaskiego, w drodze uchwały, przyznał 55 stypendiów uczniom i studentom (słuchaczom) za wybitne osiągnięcia w nauce, na okres 10 miesięcy: uczniom – od września do czerwca, studentom (słuchaczom) I roku – od października do lipca, w kwocie 300 zł miesięcznie.

Wśród wyróżnionych nie znalazła się żadna osoba z Grajewa lub okolic.

( Lista )

Komentarze (5)

tylko 55 ? u nas w Grajewie tylu biednych dostaje a ilu uzdolnionych w Grajewie dostaje?

no jaki poziom w naszych szkołach ?? a powiedz dla dyrektora, to: skąd, my przecież mamy nalepszych nauczycieli w w ojewództwie!! a jak to się ma i do matury i do osiągnięć, jednym słowem jedna wielka lipa

do lie lie lie:
Taki poziom, jacy uczniowie. Tak przecież krawiec kraje jak materiał staje.... Ale widać, że nie jesteśobeznany(a) w sprawac stypendiów. Na tego typu konkursach liczą się osoby, które mają na swoim koncie kilka finałów olimpiad na szczeblu krajowym. A z grajewskimi maturami nie jest tak źle. Ja bym nawet powiedział, że jest bardzo dobrze.

Przede wszystkim trzeba pogratulować sukcesów wszystkim stypendystom.
Odnosząc się jednak do poziomu- na tej podstawie żadnych wniosków wyciągąć nie można -no bo najdłuższą listę stypendystów ma pewne technikum rolniczo-spożywcze i pewna szkoła z językiem mniejszości-z tych szkół są bowiem laureaci ważnych, ale jednak niszowych olimpiad.


Popieram wypowiedź "aj". Ponadto trzeba mieć reprezentacje w Województwie, ale Grajewo jest zawsze najmądżejsze i wybrało kandydata z Kolna i Kolno ma stypendystę. Nie piszę tego całkiem złośliwie, a ze względu na wiedzę jaką posiadam oraz realistyczne spojrzenie na świat. "Bonus" dobrze by było zouważyć "kół" we własny oku a nie szukać mikroelementów u kogoś. Wyczuwam pewną dozę flustracji. Chciałbym również dodać, że system przeprowadzonych konkursów jest chory, bardzo chory, ponieważ nauczyciele, którzy przygotowują uczniów (lub ich dobrzy znajomi)przygotowują również zadania, tematy na tychże konkursach. Gdyby konkursy odbywały się na takiej samej zasadzie jak np. "KANGUREK" wówczas mielibyśmy pełen obraz wiedzy ucznia i zarazem fachowości Jego nauczycieli. Pomimo tego mocono zachęcam uczących się i uczących do wytrwałej pracy, a szanse na osiągniecie sukcesu będą większe. Może za rok. A jescze jedno dlaczego wśród stypendystów nie znalazł się nikt z osiągnięciami sprtowymi. Czy nie mamy w cały województwie żadnych młodych ludzi z osiagnięciami sportowymi i dobrymi wynikami w nauce oraz wzorowym zachowaniem. To też jest bardzo ciekawe.
Pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.