sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 6492 wyświetleń

Styczniowa akcja poboru krwi

11 stycznia br. kolejny raz Mobilny Punkt Poboru Krwi odwiedził nasze miasto.

W każdy drugi poniedziałek miesiąca na placu przed Urzędem Miasta przy ul. Strażackiej w Grajewie odbywa się akcja krwiodawstwa. Dawcy mogą zgłaszać się od godz. 9.00 do 13.30.

- Mimo  fatalnej pogody stali dawcy nas nie zawiedli. Do południa mamy już 15 donacji krwi (jeden zabieg pobierania) – poinformowała e-Grajewo Ilona Kuźmińska, lekarz  z krwiobusu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców Grajewa i okolic do włączenia się w tak piękną akcję. Dawcy krwi mają wielką satysfakcję, bo przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia. Oddając krew ratujesz życie! – dodała Pani doktor.Osoby zgłaszające się do oddania krwi powinny mieć:
- ukończone 18 lat (dowód tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL),
- masę ciała powyżej 50 kg,
- dobry stan zdrowia.
Przed oddaniem krwi dozwolony jest lekki niskotłuszczowy posiłek.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (3)

Te kobietki super w żyłe się wbijają;) zachęcam wszystkich do oddawania krwi zajmuje to15minut łącznie z wypełnieniem ankiety;) a cały dzień zwolnienie z pracy i szkoły jest;);)

Super sprawa krwiodawstwo, popieram. Chciałabym tylko aby na e-grajewo ogłosło taki komunikat przed a nie po akcji. Sama oddaję krew jak tylko mam okazję ale nie zawsze wiem.

Raczej krwiodawstwa, a nie poboru krwi. Pobór jest do wojska. Przepraszam .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.